Týmy Chrudimi a Plzně se potkaly v sezoně již podruhé, první zápas přinesl již dva góly v první minutě. Tentokrát se na gól čekalo až do minuty dvanácté. Úvodní nedovolený zákrok Plzně přinesl standardku a tvrdou ránu Évertona. Chrudimský rychlík nabíral rychlost, vytvořil si řadu šancí a po gólu novopečeného otce Tomáše Koudelky kráčel za vítězstvím. 

Komplikace přinesla až kontaktní branka bývalého Chrudimáka Lukáše Rešetára. „Dodržovali jsme plán, ve kterém jsme udělali jen několik chyb. Jednou z nich je inkasovaná branka v závěru,“ uznal trenér Chrudimi Felipe Conde. Jeho mužstvo závěrečnou power-play Plzně zvládlo a zásluhou slovenského reprezentanta Martina Doši dokázalo definitivně plzeňský Interobal zlomit.

Čtrnáctinásobný český šampion zvítězil 3:1 a ani v devátém zápase v sezoně body neztratil. I přes těsnou výhru panovala v chrudimské kabině spokojenost. „Myslím si, že jsme utkání kontrolovali a soupeři nabídli jen málo příležitostí a naopak si sami řadu šancí vypracovali. Plzeň ale odehrála kvalitní utkání,“ chválil soka ze západu Čech Felipe Conde. „Když vezmu v úvahu dlouhý čas bez tréninku, absenci našich dvou důležitých hráčů, tři zápasy v sedmi dnech, které nás čekají, tak si myslím, že výsledek zápasu je pro nás skvělý,“ přitakal šéf chrudimské lavičky. 

I přes poměrně slušný výsledek bylo na Lukášovi Rešetárovi zklamání znát. „Sice jsme nesehráli špatný zápas, porážek už ale máme dost,“ povzdechl si kapitán Plzně. „Nicméně cílem bylo dovést zápas do konce se stavem, kdybychom se mohli pokusit atakovat bod a to se povedlo,“ dodal Rešetár.  Chrudimští si po výhře nad Plzní příliš dlouho neodpočinou, již v pondělí 7.1. je od 20 hodin čeká venkovní utkání na hřišti Helasu Brno.

FK ERA-PACK Chrudim - Interobal Plzeň 3:1 (1:0)

Branky: 13. Éverton, 21. Koudelka, 39. Doša – 35. Rešetár.
Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček.

Petr Dejnožka