FK Chrudim - SK Interobal Plzeň 3:1 p. (1:1, 0:0; 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Torres (Radovanovič), 48. Torres (Max), 50. Everton (Dudu) – 20. Rešetár (Rick). Diváci: 895. Karty: 22. Everton, 45. Doša, 45. Conde – 10. Holý, 10. Rešetár, 29. Hodek, 43. Künstner. FK Chrudim: Dudu (Javorski, Gerčák) – Koudelka, Slováček, P. Drozd, D. Drozd – Torres, Doša, Radovanovič, Everton – R. Mareš, Kubát, Max. SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec) – Rick, Kozár, Štrajt, Künstner – Holý, Rešetár, Seidler, Buchta – Zdráhal, Buchta.

Jako přes kopírák. První i třetí utkání mělo identické první minuty. Domácí futsalisté ve hře čtyři na čtyři dominovali a svého soupeře nepouštěli téměř do ničeho.

Na první branku, i přes několik šancí, se čekalo až do šestnácté minuty. V té si Radovanovič podržel míč a nalil svému spoluhráčovi Torresovi, který ze střední vzdálenosti propálil Vahalu - 1:0.

Plzeň v celé sérii spoléhá na pevnou obranu a hru v powerplay. Ta jim po dobu první půle nevycházela a v útoku se hosté trápili. Zlom přišel, když si dres pro náhradníka za gólmana oblékl kapitán Rešetár. Ten dostal, třicet vteřin před přestávkou, křižnou přihrávku od Ricka a z levé strany bodlem propálil chrudimského brankaře.

Ve druhém dějství probíhala hra, téměř celou dobu, před brankovištěm Vahaly. Hosté ztráceli tempo a bylo vidět, že jim to tolik neběhá, jako předtím. Své si ale splnili a nerozhodný výsledek ubránili až do prodloužení.

V něm Chrudim zamkla svého soupeře, a tato snaha přinesla i své ovoce. Maxova přihrávka prošla až k Torresovi, který se podruhé v utkání trefil a rozvášnil domácí fanoušky. Vzápětí Plzeň otevřela hru a snažila se ze sebe dostat poslední zbytky energie k vyrovnání. To ale nepřišlo a po ztrátě míče chrudimská stálice Everton navýšil na 3:1.

Chrudim získala tak první mečbol, který můžou proměnit už zítra. Zároveň klub, na zítřejší zápas, vypravuje autobus a doufají, že je přijede podpořit co nejvíce fanoušků. Více informací na webu FK Chrudim.