Tým IHC Tuněchody hraje 1. ligu in–line hokeje od roku 2007 a po pěti letech se mu povedlo postoupit do extraligy.

Za jeden provaz

Za letošním úspěchem tohoto kolektivu stojí několik věcí. Před sezonou Tuněchodští podstoupili náročné soustředění, kde hráči museli nejen fyzicky pracovat, ale zároveň se naučit nový herní styl, kterým se poté prezentovali celou sezonu, a který jim přinesl řadu vítězství. Dále k úspěchu velmi pomohli mladí hráči z ILHK Hradec Králové, s nimiž Tuněchody již spolupracují několik sezon a pomáhají je připravovat pro extraligový hradecký tým.

Jsou to T. Půlpán, A. Půlpán, Čáp, Vich. Čáp a A. Půlpán se dostali stejně jako vloni do národního týmu juniorů. Skvěle vyšla sezona Čapkovi, který byl na hostování z týmu Střída sport Pardubice, a který do tuněchodského týmu přestupuje. A v neposlední řadě kolektiv celou sezonu táhnul jak se říká za jeden provaz a dokázal se tak přenést i přes velkou nemocnost a zranění klíčových hráčů.

Prohra už nevadila

Do finálového turnaje 1. ligy Tuněchody postoupily z druhého místa divize střed, spolu s chrudimskými Eagles. Ve finálovém turnaji postupně porazily IHC Roller Storm Praha 8:3, ILHK Písek 6:3, HC TJ Šternberk 7:4 a v posledním utkání, kde již bylo o vítězi 1. ligy rozhodnuto, jim už nemusela vadit porážka s Eagles Chrudim 2:10. V tomto utkáni však již nehrály největší opory týmu. Vítězstvím v tomto finálovém turnaji si Tuněchodští zajistili v příští sezoně účast v extralize in–line hokeje.

V uplynulé sezoně vstřelil nejvíce branek Jakub Šuvara (30), nejvíce přihrávek měl Vladimír Šplíchal (25) a kanadských bodů Jakub Šuvara (50). Nejvíce branek v jednom utkání vstřelil Aleš Půlpán ml. 6 a v závěsu za ním byli v tomto směru Jakub Šuvara a Ondřej Čapek 5.
V příštím extraligovém ročníku bude pro tuněchodské in–linisty asi jediný cíl, nesestoupit a prezentovat se co nejlepším in–line hokejem, což bude při velké kvalitě soupeřů nelehký úkol.

Zdolali i účastníka mistrovství světa

Před finálovým turnajem Tuněchodští sehráli přátelské mezistátní utkání s reprezentační týmem Maďarska, účastníkem mistrovství světa v Pardubicích. A pozdější extraligový nováček dokázal Maďary porazit 7:6. Nakonec se ukázalo, že to byla jejich jediná porážka, jelikož v dalším přípravném utkání s Dynamem Pardubice zvítězili a taktéž ve všech zápasech B skupiny MS, takže postoupili do skupiny A mezi in–linovou elitu. V ní letos slavil historický úspěch i český tým, který poprvé vybojoval zlato.

A kdo se o historický úspěch v týmu IHC Tuněchody zasloužil? Brankáři: Kropáček, Řivnáč, Vich, obránci: Čáp, Konečný, Macas, A. Půlpán st., Šplíchal, Šťastný, útočníci: Bukač, Čapek, Jilemnický, Korel, Musil, Pekárek, Procházka, A. Půlpán ml., T. Půlpán, Rubeš, Šuvara.