Pane Bartušku, jak Chrudim vyplnila delší pauzu před dohrávkou s Benagem?

V týdnu po posledním zápase s Kladnem jsme se věnovali fyzické přípravě, tak abychom byli připraveni na čtvrtfinále play off. V tomto týdnu jsme zapojili herní prvky, protože nás čekají poslední dva zápasy základní části.

Marodka hráčského kádru už je vyprázdněná, nebo je ještě někdo mimo hru?

V tuto chvíli jsou všichni hráči zapojeni do tréninkového procesu. Někteří trénují individuálně, ale do začátku play off budou týmu k dispozici.

Benago vás loni doma dokázalo hodně potrápit a zápas jste otáčeli až v poslední minutě. Jak nahlížíte na páteční zápas?

Na palubovce Benaga nás nečeká jednoduchý zápas. Víme o silných stránkách soupeře a tak jsme se na ně snažili připravit. Každý zápas je jiný a tak nelze dopředu odhadovat, jak bude probíhat. Domácí chtějí udržet neporazitelnost, ale věřím, že se projeví naše touha po vítězství, a budeme chtít jejich sérii přerušit. V náš prospěch by mohla hrát i větší sehranost jednotlivých čtyřek, než tomu bylo na začátku sezóny.

Berete zápas jako přípravu a test před případným finále s Benagem?

Cesta do finále je ještě dlouhá. V tuto chvíli je to zápas mezi prvním a druhým týmem tabulky a tak k tomu také přistupujeme. Výsledek může leccos napovědět, ale v play off se hrají „jiné" zápasy. Když půjdu do nedaleké historie, tak vítězství například Balticflory v základní části nad naším týmem ještě neznamenalo automatický zisk titulu. Rozhoduje se v sérii, která může být hodně dlouhá. Tam se teprve ukáže, jak na tom ve skutečnosti kdo je.

Kde vidíte největší sílu zručského celku?

Řekl bych asi hra v power play. Na druhou stranu v semifinále Poháru FAČR jsme se s ní dokázali dobře popasovat. V pátečním zápase budou rozhodovat detaily. Kdo dokáže méně chybovat, může se na konci zápasu radovat z vítězství. Benago několikrát dokázalo náš tým potrápit a tak velkou roli může hrát i jejich touha po úspěchu.