VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jedna ruka neví, co dělá druhá. Jedna staví, druhá bourá...

Pardubický kraj - Kronika města Kocourkova… Legrační kniha Ondřeje Sekory, která potěší každé dítě. Jenže v dospělosti už se člověk těm osmnácti příběhům tolik nesměje. Protože z fleku a na každém kroku může přidat devatenáctou kapitolu. Jedna z nich by se mohla jmenovat: Jak děti dostat ven a zároveň je zahnat dovnitř…

8.4.2018
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: archiv TJ Sokol HK

Facka rozesmáté tváři

Všude kolem sebe slyšíme: Moje dítě nechce sportovat. Neustále se válí u počítače. Udělejte s tím někdo něco! Ano, začalo se konat. Od začátku přírody samozřejmá věc, jako pohyb na čerstvém vzduchu, se najednou masivně podporuje na všech frontách.

Ke spolupráci, jak znovu naučit děti sportovat, se lanaří slavná jména. A ruku v ruce se tím vynakládají na tuto reklamní činnost nemalé finanční prostředky. No a když už všem těm obětavým trenérům a funkcionářům začne po letech úbytku či stagnace růst mládežnická základna, přijde okamžitá facka. Jako v případě pozastavení dotací z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Kvůli korupční aféře.

Sport nebo levné pivo?

O některou finanční podporu jako v případě dotací na sportoviště asi přijdou žadatelé úplně. Ostatní finanční injekce se zpozdí. Jak se to asi projeví v klubech? Není na výplaty, není na pronájem. Tudíž nebude mít kdo děti trénovat a ty nebudou mít kde sportovat.

Pokud to takhle půjde s podporou dětí a mládeže dál, tak už čelní představitelé státu nebudou moct živit své volební preference na úspěších českých sportovců. Protože jednoduše žádné nebudou, respektive nebude nikdo, kdo by se o ně zasloužil. Na druhou stranu možná jim to nevadí. Stačí, když udělají jiné populistické gesto. Třeba zlevní pivo nebo jízdné…

Nejsmutnější na tom všem je jedna věc. Zatímco ve smyšlené obci Kocourkov měli obyvatelé IQ houpajícího koně či bublajícího bahna, tak v České republice lidé na důležitých místech, kde se rozdělují peníze, jsou v lepším případě vychytralí prospěcháři…

Chrudimský Sokol žije a čeká, až se v dotacích letos vyjasní

Tělocvičná jednota Sokol Chrudim:
Chrudimský Sokol měl svoji historickou sokolovnu, snažil se ji provozovat sám, ale bez placených odborníků, jen se spoléháním na ochotu členů a jejich známých to prostě nešlo. Domluvil se s městem, které tělocvičnu od Sokola převzalo a ze Sokolů se stali nájemci. Hospodářka chrudimského Sokola Nina Nováková říká, že žijí systémem korunka ke korunce, ale že rozhodně nejsou v problémech, které by mohly končit nějakým koncem.

„Máme výhodu, že skládáme nejrůznější dotace z nejrůznějších zdrojů. Pro nás jsou největší zátěží nájmy. Například naše župa teď vyhlásila dotace na soutěže v jednotlivých odvětvích. Z toho určitě budeme něco mít, takže to sportovcům ulehčí. Něco dostáváme z kraje a hlavní je, že nás podporuje město. Tam si výši dotací neurčujeme, město to má rozdělené a my to respektujeme.“

V Chrudimi jsou aktivní třeba sportovní gymnastky, které jsou ve sportovní hale v Chrudimi zvyklé, ale přece jen už dnešní podmínky chtějí něco jiného. Starosta Chrudimi Petr Řezníček má jasnou představu o nové hale, která by měla v Chrudimi vyrůst (místo a záměr už jsou snad na papíře). Hospodářka Sokola Nina Nováková: „Zcela náhodou jsme se o tom dozvěděli na naši sokolské valné hromadě, protože tam byl jako host někdo z města. Nikdo s námi zatím nemluvil, ale teď nás město vyzvalo, abychom se k tomu vyjádřili. Je to dobře, protože právě sportovní gymnastky mají trochu jinou představu o tom, jak by měly podmínky v hale pro gymnastiku vypadat. Pak by sport ve městě zase pokročil.

Pro nás je největší problém s dotacemi z ministerstva školství v tom, že vždycky čekáme, jak budou vypadat podmínky. Loni jsme čekali také, ale dotace jsme dostali a nebyly s tím žádné problémy. Letos je to stejné, čekáme, jak to dopadne, žádali jsme loni a zatím nevíme, ještě je brzo. Ale na druhou stranu – my jsme zvyklí, protože nájmy musíme platit, i když nejsou dotace. Musíme si pomoci sami, vybíráme příspěvky, ale samozřejmě, to by nestačilo, důležité je, že nás podporuje město a že jsou i jiné dotace než jen ministerské.“

Peníze chodí. A nemusí jich být „jen troška“

FbK Orlicko - Třebovsko z.s.:
Že by nic do pokladny florbalového klubu nepřiteklo? Kdepak. Ničím takovým se nemuseli funkcionáři klubu, ve kterém jsou oddíly od nejmenších dětí až po dospělé, zabývat. Dotační peníze MŠMT putují na konto pravidelně. „Co se týká dotačního programu Můj klub, nebo co bylo roky předtím v programu osm, tak jsme vždy finance dostali. Dostali jsme i nyní, tudíž musím říci, že jsme spokojení,“ říká s potěšujícím tónem hlasu předsedkyně klubu Renáta Typlová. „Vůbec nás to neomezilo,“ odpověděla k otázce ohledně pozastavení dotací. „My se snažíme všechno dělat průběžně a včas, možná proto jsme byli vyhodnoceni kladně a peněz jsme dostali ještě více, než jsem si myslela. Nikde není vidět, kolik se na jednotlivé členy nebo hráče dostává, ale co nám bylo přiřknuto, je velmi dobré,“ dodává s úsměvem ve tváři Renáta Typlová.

Přesto si klub pochopitelně shání finanční prostředky i dalšími způsoby. Jinak to ani nejde. „Máme tři cesty. První jsou příspěvky členů, pak jsou to dotace z města a kraje. Kde můžeme žádat, tak žádáme. A třetí jsou sponzoři a také reklama. Jinak to ani nejde,“ doplňuje. „Na městech nám vycházejí vstříc pravidelně. Z kraje nedostaneme vždy všechno, na co si požádáme. Teď jsme žádali na tři části a dostali jsme peníze na jednu,“ vyjádřila předsedkyně klubu.

Volejbalový oddíl TJ Lanškroun:
„Nepřišly peníze na údržbu, ale finanční prostředky na mládež v pohodě chodí,“ nastínil předseda klubu Libor Tomiška. „Nemáme s tím nyní problém,“ dodává. Jediné, s čím měli v oddíle problém, bylo zrušení programu deset, který se týkal údržby. Lanškroun má antukové kurty, jež potřebují velmi častou péči. O halu se stará město. „Děláme to z peněz klubu. Máme tam reklamní plochy. Jednou za dva roky koupíme antuku a povrchy kurtů upravíme. Co se týká naší haly, kde hrajeme, tam se staráme jen o drobnosti, větší zásahy jsou v kompetenci města,“ uvádí Tomiška. „Jsem rád, že nás to výrazně nepostihlo,“ uzavírá Libor Tomiška.

To opravdu mají manažeři klubů sahat do vlastní kapsy?

Hvězda Pardubice z.s. - atletický klub:
Pozastavení dotací z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy se u nás projevilo v pozdějším vyplacení peněz. To bylo nepříjemné hlavně v polovině roku, kdy jsme očekávali, že peníze již přijdou a ono ne. Museli jsme proto omezit výdaje a nákupy potřebného vybavení. Mzdy trenérům jsme museli vyplácet se zpožděním i dva měsíce. Co se týče zastavení dotací od státu na opravu sportovišť a tělocvičen, to není téma pro nás. Dotační titul, o který jsme na MŠMT žádali totiž, není určen k těmto účelům. Dle nastavených pravidel nespadáme do skupiny subjektů, které mohou o dotační titul zaměřený na sportoviště žádat. Pravdou ale je, že atletickému stadionu by státní peníze pomohly. Městský atletický stadion je ale v majetku města Pardubice, nicméně správa je díky dlouhodobému pronájmu na našem subjektu. Tedy na Hvězdě Pardubice,“ připomíná předsedkyně tohoto spolku Iva Toušová.

„Dotace města Pardubic nepokrývají celkové náklady, a proto je nutné hradit rozdíl z jiných prostředků. Chybějící částku se snažíme pokrýt z vybraných členských příspěvků, darů, příjmů z reklamní činnosti. Finance sháníme, kde se dá. Část našeho rozpočtu tvoří příjmy z dotačních titulů od města Pardubice a od krajského úřadu Pardubického kraje. Velkou měrou se na činnosti klubu podílejí i dotace Českého atletického svazu, které jsou však závislé na výsledcích klubu v předchozí sezoně. Naši činnost bychom nebyli schopni vykonávat ani bez podpory našich reklamních partnerů,“ děkuje na dálku bývalá vrhačka, která s Hvězdou spojila celý svůj život.

„A je tu ještě jedna věc. Většina dotačních titulů je vyhlašována na činnost, tzn. sportovní vybavení, dopravu na soutěže, pronájmy tělovýchovných zařízení a mzdy a odměny trenérů. Chybí nám tedy finanční prostředky na zajištění personálu, který se stará o provoz. Tedy úklid, na správce a organizačního pracovníka. Protože bez tohoto pomocného personálu není možné celý areál i klub spravovat a provozovat. Navíc získat dotace jakékoliv dotace je strašně složité. Když jsem poprvé viděla, co to obnáší, řekla jsem si, že to nemůžeme zvládnout. Jenže nám nic jiného nezbývalo. Administrativní zátěž pro kluby se ale za poslední tři roky významně zvýšila. Ke všemu je zapotřebí čím dál více dokumentů, a to i opakovaně to samé. Formuláře se každý rok o trochu změní, což komplikuje kvalitní zpracování žádostí a zabírá zbytečně více času. No a někdy vyjde naše úsilí vniveč. Snažíme se žádat, všechny příslušné úřady, ale ne vždy je náš požadavek v plné míře úspěšný,“ dodává Iva Toušová.

BK Studánka Pardubice - basketbalový klub:
K basketbalu vychováváme zhruba sto dvacet dětí. Od ledna letošního roku přežíváme z příspěvků, které jsme vybrali od dětí, respektive jejich rodičů. Bohužel to na provoz takového basketbalového klubu nestačí. Takže když nedostaneme dotace, nemůžeme zaplatit tělocvičny a dlužíme školám v Pardubicích. Zrovna nedávno mi psali z gymnázia, že už máme uhradit stanovenou částku. Tak jsem jim byla nucena odpovědět, že čekáme na dotace a že také oni musejí počkat,“ krčí rameny manažerka kanceláře klubu Pavlína Chocholoušová.

V dotacích na MŠMT jsme si zažádali rovněž o peníze na organizačního pracovníka. Jenže za chvíli bude půl roku pryč a kdybych chtěla zaplatit nějakého člověka, tak budu muset sáhnout do vlastní kapsy. Pro nás by bylo přínosem, kdybychom hned od 1. ledna věděli kolik dostaneme a hlavně aby nám peníze přišly začátkem roku. Špatně se nám plánuje, když nevím co si můžeme dovolit,“ podotýká Pavlína Chocholoušová.

Sokolové: Splnili jsme požadavky zákona, někteří jiní ne

Po vypuknutí dotační aféry v roce 2017 a následných opatřeních ze strany státu se hovořilo o tom, že nová pravidla jsou „šitá na míru“ České obci Sokolské. Není tedy od věci zjistit, jak se Sokolové na tuto záležitost dívají.

Tělocvičná jednota Sokol Dolní Újezd:
„Co se týče výhod pro Sokol. Jestliže máme podle občanského zákoníku spolky, zapsané spolky, pobočné spolky, a vedle toho máme sdružení fyzických osob, které si říkají třeba lyžařský svaz, tak my jsme prostě splnili požadavky zákona, kdežto někteří jiní nesplnili. Takže my pracujeme podle občanského zákoníku, máme zastřešující organizaci, máme pobočné spolky. Někomu se to nemusí líbit, ale pro financování sportu, tak, jak je nastaveno, je to průhledné a jasné. Jestliže si někdo stěžoval, tak to z mého pohledu byli ti, co si nevšimli, že by se měli starat o dotace dle stanovených pravidel,“ vyjádřil se starosta dolnoújezdských Sokolů Miroslav Lipavský.

Podle jeho názoru fungoval dotační systém dobře. „Když se stala ministryní školství paní Valachová, tak dostalo financování sportu jasný směr. Za jejího úřadování byly nastavená pravidla, jak se sport bude financovat, a začaly se přidávat stovky milionů a miliardy. Bohužel to narušila neférovost některých představitelů fotbalové asociace a bylo to ustřiženo. Do konce roku 2017 se ale systém snad znovu podařilo nastartovat a věřím, že bude fungovat standardně,“ zdůraznil Lipavský. Opožděné termíny ovšem způsobily potíže. „Velké problémy udělalo, že peníze začaly chodit až v říjnu a listopadu, přitom musely být vyčerpány do konce roku. Další věc, co mi vadí, je šílená a nesmyslná administrativní náročnost,“ kritizuje Lipavský a zdůrazňuje zásadní věc. „Jako Dolní Újezd na státních penězích závislí nejsme, byť samozřejmě pomohou.“

Tělocvičná jednota Sokol Městečko Trnávka:
Starosta Vlastimil Stenzl poukazuje na nesystémovost. „Je to demotivující pro ty, kteří jsou do administrace dotací zapojeni. Pro rozvoj činnosti je nutný dlouhodobější program, který každý rok měnící se státní systém nenabízí. Programy jako Můj klub, do něhož se zapojují i sokolské jednoty včetně naší nabízí zvýšené částky do sportu, je to však dotace nenároková a v případě, že nebude v určitém roce schválena, není možné dlouhodoběji plánovat. Na úrovni střešních organizací jako je Východočeská župa nebo celá ČOS navíc bude asi nutné se zamyslet nad jejich úlohou v případě, že se stát rozhodne financovat sport přímo dotacemi do oddílů a jednot,“ říká Vlastimil Stenzl. Jak jednota bojuje s penězi? „Organizace jako je naše, která nevlastní movitý majetek, nemá příliš příležitostí, jak se samofinancovat. Pořádáme společenské akce, nicméně tato spolková hospodářská činnost je ze strany státu stále znejisťována opatřeními typu EET nebo protikuřáckého zákona. Spoléháme na dotace schválené obecním zastupitelstvem, které zatím představují určitou jistotu, a pak na členské příspěvky. Ty však v malých obcích nemohou být moc vysoké,“ dodal Stenzl.

Autor: Zdeněk Zamastil, Richard Bláha, Miroslav Bednář, Radek Halva

8.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Seřizovač 15 000 Kč

Seřizovači a obsluha dřevoobráběcích strojů na výrobu dřevěných výrobků Pracovník/ce kontroly. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Průmyslová 443, Chrudim. , NÁPLŇ PRÁCE: jedná se o práci při kontrole výrobků z přírodních dýh, zaškolení provedeme vlastní. Krátká videa práce v JFD je možno nalézt na Youtube, heslo Jan Ficek Drevovyroba., POŽADAVKY: výhodou je praxe ve výrobním podniku, podmínkou je čistý rejstřík trestů., ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: stabilní firma s historií od roku 1993 (založena 1946), firemní stravování, firemní půjčky, prémie., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle nebo na e-mailové adrese.. Pracoviště: Jan ficek dřevovýroba s.r.o. - sídlo, Průmyslová, č.p. 443, 537 01 Chrudim 1. Informace: Michal Burda, +420 469 775 854.

Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 21 500 Kč

Strojírenští technici kontroly kvality, laboranti Technik kontroly kvality. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Hedvikov., Požadavky: SŠ strojírenského nebo jiného nejlépe technického zaměření, čtení ve výkresové dokumentaci, zkušenosti s mezioperační kontrolou výhodou - není podmínkou, pečlivost, důslednost, spolehlivost a poctivost, komunikativní a týmová osobnost, znalost AJ výhodou - není podmínkou, ochota učit se., Náplň práce: kontrola kvality jednotlivých prováděných operací, zjišťování nedostatků v oblasti kvality a podílení se na jejich odstranění, spolupráce s pracovníky z výroby, technologie a konstrukce, podílení se na řešení reklamací., Nabízíme: možnost kariérního postupu, výplatu pravidelně a včas, pět týdnů dovolené, příspěvek na dopravu (od vzdálenosti 15 km), telefonování za zvýhodněný tarif, závodního lékaře v areálu firmy, závodní jídelnu a příspěvek na stravování, permanentku na tenisové kurty, příspěvek na pojištění odpovědnosti za škody (po odpracování 12 měsíců), věrnostní odměny, možnost ubytování.. Pracoviště: Kovolis hedvikov a.s., 538 43 Třemošnice. Informace: Zuzana Pošíková, +420 773 771 217.

Výroba - Tradiční zpracovatelé textilu, kůží a příbuzných 12 200 Kč

Tradiční zpracovatelé textilu, kůží a příbuzných materiálů TŘÍDIČ/KA TEXTILU (POUZE PRO OZP). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: MÍSTO VÝKONU: Nové Hrady č.p. 129, 539 45 Nové Hrady u Skutče, NÁSTUP MOŽNÝ IHNED, PRACOVNÍ NÁPLŇ: , - třídění barevného textilu a odstraňování papíru z textilních odstřižků a zbytků, - odstraňování nežádoucích částí a příměsí z textilního materiálu stříháním nebo řezáním, POŽADUJEME:, - barvocit, - pečlivost, - samostatnost, - ochota pracovat v kolektivu, PP plný 40 hodin/týden nebo zkrácený 30 hodin/týden, OSOBNÍ KONTAKT MOŽNÝ PO PŘEDCHOZÍ TELEFONICKÉ DOMLUVĚ. Pracoviště: Arca help s.r.o., 539 45 Nové Hrady u Skutče. Informace: Kateřina Zvejška, +420 601 222 004.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční manažer 22 060 Kč

Řídící pracovníci v oblasti ekonomiky a financí (kromě finančních a pojišťovacích služeb) Vedoucí finančního a ekonomického odboru. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22060 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÍSTO VÝKONU PRÁCE: Městský úřad Hlinsko, Poděbradovo nám. 1, NÁPLŇ PRÁCE: Řízení činnosti odboru v samostatné i přenesené působnosti, komplexní zabezpečení rozpočtového procesu (rozpočet, rozpočtový výhled, rozpočtová opatření), zpracování účetnictví a výkaznictví města, zabezpečení platebního styku s peněžními ústavy, výběrová řízení na úvěry a pojištění majetku města, zpracování daňových přiznání, zabezpečení agendy přijatých a poskytovaných dotací, veřejnosprávní kontrola příspěvkových organizací města. , POŽADAVKY: VŠ ekonomického směru, praxe v dané oblasti min. 5 let, praxe jako vedoucí zaměstnanec výhodou, znalost platné legislativy - zejména zákonů č. 128/2000 Sb., č. 250/2000 Sb., č. 563/1991 Sb., č. 280/2009 Sb. a č. 235/2004 Sb., praxe v oblasti hospodaření obcí/kraje výhodou, znalost účetnictví obcí a příspěvkových organizacích, výborné organizační a řídící schopnosti, ŘP sk. B, …., NÁLEŽITOSTI PÍSEMNÉ PŘIHLÁŠKY: Přesné označení výběrového řízení, jméno, příjmení a titul uchazeče, datum a místo narození uchazeče, státní příslušnost uchazeče, místo trvalého pobytu uchazeče, kontaktní telefon a e-mail, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana, datum a podpis uchazeče., VÝČET DOKLADŮ K PŘIPOJENÍ K PŘIHLÁŠCE: Strukturovaný životopis, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál příp. ověřená kopie), u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem, pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením, úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání a osvědčení a čestné prohlášení podle zák. č. 451/1991 Sb., Přihlášky podávejte do 18.7. 2018 do 17:00 hodin., ZPŮSOB PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY: Písemná podoba - obálku viditelně označte "Výběrové řízení - vedoucí FEO" a zašlete či osobně doručte na adresu: Město Hlinsko; Kancelář tajemníka, Poděbradovo nám. 1; 539 23 Hlinsko , Při podání přihlášky prostřednictvím pošty se za datum doručení přihlášky považuje datum uvedené na podacím razítku pošty., Výběrové řízení na obsazení této pozice je k dispozici na adrese www.hlinsko.cz v sekci úřední deska.. Pracoviště: Město hlinsko, Poděbradovo náměstí, č.p. 1, 539 01 Hlinsko v Čechách 1. Informace: Ingrid Matějková, +420 469 315 320.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
14

UEFA FUTSAL CUP: Večer to vypukne naplno

Ilustrační foto

Aktuální zprávy fotbalového svazu

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 14:47

Po mně potopa. Jak Andrea Stramaccioni přispěl k úpadku velkoklubu

Panathinaikos Atény. V řeckém fotbale jedna z nejprestižnějších značek. Tedy, ještě pár let zpátky tato rovnice platila, nyní se však dvacetinásobný mistr dostal do hluboké propas nemusí jen tak najít cestu ven. Na pádu slavného klubu se podílel svou šílenou přestupovou politikou také Andrea Stramaccioni.

dnes 12:28

Chci dělat problémy stoperům, říká Magera před startem druhé ligy

V české nejvyšší soutěži nastřílel devětapadesát gólů v 253 zápasech. Prosadil se v Rumunsku, v anglickém Swindon Town si vyzkoušel ostrovní fotbal a s Baníkem Ostrava dosáhl na mistrovský titul. Teď útočník Lukáš Magera straší soupeře v dresu brněnské Zbrojovky, kam v létě přestoupil z Mladé Boleslavi.

Vítězství na úvod. Fotbalisté Pardubic si poradili s Vítkovicemi

Pardubice – Tři góly, tři body. Domácí výhrou nad soupeřem z Ostravy vstoupili pardubičtí fotbalisté do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Dva góly vstřelil hlavou Michal Petráň, z přímého kopu se trefil ještě Tomáš Čelůstka.

Šípek: Chci ukázat, co ve mně je

Východní Čechy, Chrudim /ROZHOVOR/ - Restartovat kariéru hodlá v týmu nováčka FOTBALOVÉ:NÁRODNÍ LIGY útočník Jakub Šípek. Devatenáctiletý fotbalista dorazil na hostování do Chrudimi z Hradce Králové.

Budeme se rvát jako koně

Východní Čechy, Chrudim - V neděli vstoupí fotbalisté Chrudimi do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zápasem na hřišti Viktorie Žižkov. V jiné roli, s nadšenými hráči a novými vlčáky, kteří čekají na svou šanci. Zároveň věří, že se nováčka boj o záchranu týkat nebude.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
2. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
3. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Mladá Boleslav 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT