V Chrudimi sází na rukopis trenéra Felipe Condeho, který po svém příchodu změnil mužstvo od základů. Cíle? Soustředit se na fyzičku a kvalitní obranu. Jedním z jeho šperků a obranných dravců je i český reprezentant Tomáš Koudelka. Chrudim ve své historii nikdy do závěrečného Final Four Ligy mistrů nepostoupila a nyní má další možnost přepsat své dosavadní limity.

Tomáši, před Chrudimí jsou tři náročné zápasy s kvalitními soupeři. Ukázal tým už v základní skupině, že se ničeho nebojí?
Od té doby, jak se změnil celý postupový klíč už v Main round nikdy na žádného slabého soupeře nenarazíte. Všechna čtyři mužstva hrající o tři postupové pozice to mají velice složité a je to skvělá zkušenost. Nyní z ní můžeme čerpat. Ve vší úctě, v lize jsme za poslední týdny nesehráli příliš zápasů, které by nás prověřily, a tak se musíme opřít o tréninky ve vysoké intenzitě a zkušenosti právě ze Srbska. Naše sebevědomí stoupá a soupeři již moc dobře ví, že nás prostě nesmí podcenit.

Je postupové místo letos reálnější než v předchozích letech?
Určitě, můžeme o něm opět naplno mluvit. Samozřejmě cítíme sílu všech soupeřů. O postupu mluvíme s pokorou, ale bylo by zbabělé tvrdit, že postoupit nechceme nebo že nemáme šanci. Čekají nás tři zápasy před domácím publikem a věřím, že si na každý zápas najde cestu patnáct set či dva tisíce diváků.

Je největším favoritem proslulý Kairat Almaty?
Mluvit o Kairatu tak, že nebude úplný favorit, by bylo bláznovství. Přesto si myslím, že ještě o trochu nebezpečnější bude Pescara. Pro Kairat hraje hodně zkušeností, již Ligu mistrů dokázal dvakrát vyhrát a téměř každý rok se účastní právě závěrečného Final Four. Bude to velmi vyrovnané a sám jsem zvědav, co uvidíme.

Na co naopak bude sázet Chrudim?
My nemáme dvě nebo tři hvězdy v týmu, okolo kterých by se vše točilo. Po odchodu Rešetára jsme se semkli, nese nám to ovoce a i díky tomu máme možnost věřit v postup do Final Four. Naší silnou stránkou je dobrá fyzická kondice a agresivní styl futsalu, kterým jsme řadu zápasů získali na svoji stranu. A pak samozřejmě naše silná defenzíva.

Jak velkou zásluhu na posunu má trenér Conde?
Velkou. V jeho práci věříme a když někdo porovná výkony řady našich hráčů před dvěma lety a nyní, většina z nás šla rapidně nahoru. Uvidíme, kde se laťka některých může zastavit.

Petr Dejnožka