Bez větších překvapení se obešlo víkendové kolo 2. národní hokejbalové ligy. Lídr z Heřmanova Městce si poradil s posledními Živanicemi a zvýšil svůj náskok v čele už na deset bodů. Uspěl i chrudimský Jokerit, který se tak drží na čtvrté příčce jen o skóre za třetím Svítkovem B. V Krajské hokejbalové lize rezerva Jokeritu „smetla" devíti brankami Chlumec nad Cidlinou. bez bodů je tentokrát naopak rezerva Ježků, která doma nestačila na Hronov.

HBC Jokerit Chrudim – Delta Pardubice 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Chrudimští Žolíci jedou na jaře jako na houpačce, zaváhali s Ježky a s českotřebovskými Kohouty, ale vyhráli nad přeloučskými Jestřáby a v sobotu i nad Deltou. Ta jim i napodruhé podlehla a zhoršila si tak svoji špatnou jarní bilanci čtyř proher v řadě. Hosté přijeli pouze s 11 hráči do pole. Domácí představili podstatně početnější soupisku a od počátku utkání diktovali tempo. Přesto se vedení ujala Deltdíky trefě Horáka. Krátce po přestávce ale Jokerit dvěma slepenými góly otočil skóre. Ještě před druhou sirénou se postaral o vyrovnání opět Horák druhým gólem vyrovnal. Třetí třetina opět začala domácím tlakem a Žolícíi využili chyb hostující obrany, aby se opět dostali do vedení. Delta už v závěru dokázala jen korigovat na konečných 5:3.

Ježci Heřmanův Městec – HBC Fire horses Živanice 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)

Souboj lídra s posledním týmem tabulky nemohl skončit jinak než devítigólovou výhrou Ježků, kteří jedou na vítězné vlně čtyř výher v řadě. Na rozdíl od Živanic, které to mají přesně naopak.

HBC JTEKT Svítkov Stars B – SK Prachovice 8:3 (3:1, 2:1, 3:1)

Svítkovské hvězdy na jaře už počtvrté za sebou vyhrály, když si po Deltě, které sebraly body v nájezdech, podaly Živanice, pak Svitavy a v sobotu i podruhé Prachovice, kterým přerušily jejich jarní vítěznou vlnu tří výher v řadě.

10.Živanice 14 1 0 0 13 20 : 98 3

Z dalšího programu – sobota 2. dubna: SK Prachovice – Autosklo-H.A.K. Pardubice B (14:00, hřiště: Prachovice); 1.HBC Svitavy – Ježci Heřmanův Městec (13:00, hřiště: Svitavy – Lačnov); HBC Fire horses Živanice – HBC Jokerit Chrudim (16:15, hřiště: Pardubice – Svítkov).

Krajská liga

HBC Jokerit Chrudim B – HbC Chlumec nad Cidlinou B 9:2 (2:0, 4:0, 3:2)

Lídr tabulky neměl moc práce se sedmými chlumeckými „Vrtačkami", které stejně jako na podzim i napodruhé porazil a připsal si tak na své konto už čtvrtou jarní výhru v řadě. Na rozdíl od soupeře, který po dvou výhrách nad Autoskláři a v nájezdech nad Bandity, dvakrát po sobě prohrály s favorizovaným Hronovem a Chrudimí.

Ježci Heřmanův Městec B – NA Rangers Hronov 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Branky Ježků: 20. Míšek (J. Kozel), 31. Kopriva. Ježci, i přes skvělý výkon gólmana Lukáše Synka, nestačili na torzo favorita z Hronova, které jim ukázalo svou sílu. „Dovolím si říci, že nás čekal nejtěžší soupeř z celé KHbL, a to mužstvo Hronova. Již před zápasem jsme viděli, že soupeř sice přijel s dosti očesanou sestavou, ale neměnilo to nic na tom, že by to byl zrovna lehký zápas. V první třetině nás skvělými zákroky držel nad vodou Lukáš Synek, a tak i díky němu zůstal duel po prvním dějství 0:0. Druhá část už byla o dost vyrovnanější, ale k naší smůle jsme tuto třetinu prohráli 1:3.

Gólově se prosadil Pepa Míšek, který nekompromisně zavěsil po přihrávce Pepy Kozla. Do třetí části jsme nevkročili vůbec zle – Petr Kopriva si pohrál s obranou Hronova a rázem byl stav 2:3. I přesto, že jsme byli mezi 30. a 40. minutou výrazně lepším týmem, se nám nepodařilo skórovat a naopak se prosadili ke konci dvakrát hosté. Konečný výsledek byl tedy stanoven na 2:5. Neodehráli jsme vůbec špatný zápas, ale na body to tentokrát nestačilo. Soupeři gratuluji k výhře," komentoval průběh zápasu za Ježky Ondřej Honek.

Sestava Ježků: Synek (Kučera) – Horníček, T. Mach, Honek, Sliacký, Pavlíček, Kratochvíl, Míšek, Kopriva, J. Kozel – T. Pilař, Běloušek, K. Mlejnek – Macenauer, Padyšák, Secký.

10. Spl. Hole Pce 14 1 1 2 10 43 : 78 7

Z dalšího programu – neděle 3. dubna: SK Hokejbal Žamberk Ježci Heřmanův Městec B (11:00, hřiště: Žamberk – ZS), NA Rangers Hronov – HBC Jokerit Chrudim B (10:00, hřiště: Hradec Králové). (jm, spa)