O víkendu se odehrály první dva čtvrtfinálové zápasy druhé národní hokejbalové ligy, které přinesly dvě výhry heřmanoměsteckým Ježkům, kteří rozhodli první zápas s Prachovicemi už ve druhé třetině, na rozdíl od druhého zápasu, kde ve vyrovnaném souboji vybojovali výhru až ve třetí třetině. Přeloučští Jestřábi po sobotním debaklu v Chrudimi srovnali v neděli sérii.

Ve čtvrtfinále play-off Krajské hokejbalové ligy se chrudimští Žolíci nakonec protrápili i k druhému vítězství nad Autoskláři a sérii se budou snažit ukončit hned v sobotu, ale Autoskláři věří, že doma zvrátí sérii. Favorizovaný Žamberk dvakrát zvítězil nad rezervou heřmanoměsteckých Ježků a pevně věří, že v sobotu postoupí, ale i Ježci doufají, že doma srovnají sérii, takže se máme o nadcházejícím víkendu opět na co těšit.

2. národní hokejbalová liga

Ježci mají proti Prachovicím mečbol

ežci z Heřmanova Městce se podle očekávání ujali  vedení nad Prachovicemi.

Heřmanův Městec – Série, která proti sobě svedla vítěze základní části heřmanoměstecké Ježky s okresním rivalem z Prachovic, se zatím obešla bez překvapení, i když druhé utkání bylo podstatně vyrovnanější a favorit rozhodl o své výhře až ve třetí třetině. „První zápas před skvělou diváckou kulisou jsme zvládli dobře. Hosté s námi ze začátku drželi krok, nicméně poté odpadli a nebýt skvělého Brože v jejich brance, tak by asi odjížděli s větším přídělem," zhodnotil první zápas „Ježek" Radek Böhm. „I druhý duel začal naším velkým tlakem, který byl v 13. minutě odměněn brankou. V druhé třetině měli hosté velké šance z přesilovek, a ve hře 5 na 3 dokázali snížit. Ve třetí třetině jsme přežili další vyloučení, vstřelili tři branky a dokráčeli k další výhře, i když jsme hráli skoro půl zápasu v oslabení a musíme se z toho poučit," doplnil k druhému utkání Böhm.

1. zápas: Ježci Heřmanův Městec – SK Prachovice 6:2 (0:0, 3:1, 3:1). Branky vítězů: Běloušek 2, Míšek 2, J. Bőhm, P. Pilař. 2. zápas: 5:1 (1:0, 1:1, 3:0). Branky vítězů: Paukrt, Jošt, P. Pilař, Honek, Běloušek. Stav série 2:0

Další program – 3. zápas: SO 7. 5. od 10:00, příp. 4. zápas NE 8. 5. od 14:00 (oba v Prachovicích).

Vyrovnaná série mezi Žolíky a Jestřáby

Chrudim – Chrudimští Žolíci první zápas s přeloučskými Jestřáby vyhráli, ale v druhém se museli před posílenými hosty sklonit. „První zápas jsme si bez problému pohlídali a dokráčeli až k pohodlnému výsledku 12:0. V neděli přijela Přelouč posílená o několik hráčů, vstup do zápasu se nám povedl, když Bureš otevřel skóre po půl minutě. Za minutu se prosadil Čejgl. Do přestávky přidal další gól Kišš. V druhé třetině se ale vývoj hry změnil a Přelouč potrestala naše drobné chyby třemi góly během 4 minut. Ovšem netrvalo dlouho a Čejgl nám po nabídce Kišše vrátil vedení. Vstup do poslední části se nám nepovedl, po 47 sekundách hosté v přesilovce vyrovnali. Přelouč přidala další dvě branky, na které odpověděl už jen Bureš a tak se skóre zastavilo na 5:6. Mrzí nás prohraný dobře rozehraný zápas, ale do Přelouče pojedeme s cílem ukončit sérii," komentoval průběh obou zápasů chrudimský „Žolík" Lukáš Novelinka.

1. zápas: HBC Jokerit Chrudim – HC Jestřábi Přelouč B 12:0 (4:0, 3:0, 5:0). 2. zápas: 5:6 (3:0,1:3,1:3). Stav série: 1:1.

Další program – 3. zápas: SO 7.5. od 17:00; 4. zápas: NE 8. 5. od 16:00 (oba v Přelouči).

Krajská hokejbalová liga

Logo hokejbalového týmu Jokerit Chrudim.Jokerit se protrápil i ke druhé výhře

Chrudim – Chrudimští Žolíci se v úvodním čtvrtfinálovém dvojzápase na domácí půdě nakonec protrápili i ke druhému vítězství nad pardubickými Autoskláři, vybojovali si první mečbol a sérii se budou snažit ukončit hned v sobotu na půdě soupeře.

„První zápas pro nás začal velice dobře, když jsme již po 14 vteřinách otevřeli skóre Hořeňovským do prázdné brány a v dalším střídání zvýšil tvrdou střelou Frk. Hosté hrozili hlavně z brejků, ale ve druhé třetině jsme vstřelili další 3 branky (Frk, Řehák a Vala) a třetí již připomínala hru kočky s myší," popsal první zápas chrudimský Ladislav Solnický a pokračoval:

„Druhý zápas začali dravěji hosté, ale postupně jsme se do hry začali dostávat i my a taky jsme jako první udeřili v oslabení. Bohužel jsme si možná až moc věřili a místo uklidnění přišel vyrovnávací gól hostů. Ve druhé třetině využili hosté další brejk a dostali se do vedení. Ale dokázali jsme srovnat a do konce třetiny přidat i vedoucí branku na 3:2. Soupeř ovšem v úvodu třetí části vyrovnal a začala přetahovaná o výsledek, kterou ukončil až v poslední minutě po chybě hostí Seidler."

1. utkání: HBC Jokerit Chrudim B – HBC Autosklo-H.A.K. Pce C 9:0 (0:2, 0:2, 0:8); 2. utkání: 5:3 (1:1 ,2:1, 2:1). Stav série: 2:0.

Další program – 3. utkání: SO 7. 5. od 17:00; 4. utkání: NE 8. 5. od 17:00 (oba Pce Polabiny).

Logo klubu Ježci Heřmanův Městec. Rezerva Ježků je krůček od vyřazení

Žamberk – V prvním duelu oslabená rezerva Heřmanova Městce marně vzdorovala žambereckému favoritovi. „K sobotnímu zápasu jsme nastoupili jen s 8 hráči, ale odolali jsme úvodnímu tlaku domácích a soupeř se přizpůsobil naší hře. Šance byly na obou stranách, ale do dvoubrankového vedení šli domácí. Druhá třetina hodně připomínala první a bohužel pro nás domácí vstřelili další dvě branky a i ve třetí třetině Žamberku spadlo do naší svatyně snad vše, na co sáhli," popsal průběh prvního duelu „Ježek" Ondřej Mach.

„K nedělnímu zápasu jsme přistoupili s posílenou sestavou a snahou srovnat sérii. Zápas ve velikém tempu byl plný šancí na obou stranách. Žamberk narážel na výborně chytajícího Pilaře v naší brance, my jsme zase trefili několikrát tyčku. V první třetině byli úspěšnější domácí (1:0). Ve druhé jsme dokázali dvakrát vyrovnat, ale i když jsme udávali tempo hry, nedařilo se nám proměňovat šance. Domácí naopak 6 minut před koncem normální hrací doby využili přesilovou hru a i když jsme se poté usídlili v útočné třetině potřetí už se nám vyrovnat nepodařilo, naopak soupeř ještě upravil na konečných 4:2," dodal Mach.

1. utkání: Žamberk – Ježci Heřmanův Městec B 12:0 (0:2, 0:2, 0:8); 2. utkání: 4:2 (1:0, 1:2, 2:0). Stav série: 2:0

Další program – 3. utkání: SO 7. 5. od 13:00; příp. 4. utkání: NE 8. 5. od 11:00 (obě v Heřmanově Městci).