Minulé dvoukolo 1. národní ligy v hokejbalu vyznělo pro nováčka soutěže Ježky Heřmanův Městec jako noc a den. Nejprve utrpěl půltuctový debakl od rezervy Mostu, aby následně senzačně přehrál lídra tabulky na jeho hřišti. Ten prohrál v dosavadním průběhu soutěže jen dvakrát a vždy s Ježky. V Aréně Ježkárna až na penalty, v Praze Heřmanoměstečtí vydolovali tři body v normální hrací době.

HBC Pento Most B – Ježci H. Městec 6:0 (2:0, 1:0, 3:0). Hosté se poprvé ve své historii představili v mistrovském utkání v kryté hale a tuto novinku vůbec nezvládli. Soupeři nestačili v pohybu ani v nasazení. Omluvou nemůže být fakt, že do Mostu tým cestoval bez několika opor. Trenér Stuchlík jen lakonicky konstatoval: „Bylo to nejhorší vystoupení našeho týmu v sezoně. Nebýt brankáře Mence, odvezli jsme si dvouciferný příděl.“ Sestava Ježků: Menc – Stránský, Pišta, Kopecký, Teplý – Drenko, Hodr, Waber, Filip, Jošt, Schiller, Matyk.

TJ Kovo Praha – Ježci H. Městec 1:2 (1:1, 0:0, 0:1). Paradoxně výprask v Mostu Ježkům pomohl k motivaci. Lídr měl sice celý zápas mírnou převahu, ale defenzíva Ježků fungovala výtečně v čele se skvělým brankářem Smekalem. Skóre otevřel při vlastním oslabení v 8. minutě Ondřej Waber, ale Pražané ještě do přestávky stačili srovnat Winterem. Ve druhé části favorit zvýšil tlak, ale proti obrovské bojovnosti soupeře se neprosadili. V závěrečné třetině inkasoval pouze domácí brankář Tvarůžek, kterého překonal po výborné iondividuální akci Jiří Mašík. Kovu tento gól zcela sebral vítr z plachet a až do konce na nováčka nic nevymyslel. Když Ježci přečkali v závěru i oslabení, mohli jako jediní v soutěži slavit v této soutěži již druhou výhru nad lídrem a největším favoritem. Oproti zápasu v Mostě v brance nastoupil Smekal, v poli hráli navíc Doleček, Kubíček, Mašík a Hubáček.