Finálové zápasy se odehrají v Chrudimi, která chce využít výhodu domácího prostředí na sto procent a od Svítkova očekává vyrovnanější a fyzicky náročnější hokejbal, neboť Autoskláři ji prověřili jen v prvním zápase.

V krajské hokejbalové lize královehradečtí Bandité nenavázali na sobotní vítězství a museli se v neděli před chrudimskými Žolíky a jejich skvěle chytajícím brankářem Kavánem sklonit, i tak se však radují z úspěchu, kterého dosáhli. Chrudim tak postoupila do finále, ale na svého soupeře si musí počkat, neboť série Hronova s Žamberkem musí rozhodnout až pátý zápas, který se hrál včera v Hronově.

Krajská liga

Hrade Králové – Chrudim nevyužila svůj mečbol a nechala v sobotu královéhradecké Bandity vyrovnat. V neděli už i díky skvěle chytajícímu Kavánovi jim šanci nedala a postoupila do finále. Na svého soupeře si však musí počkat do středy.

„V prvním utkání na nás soupeř vlítl a v brance se musel hned od prvních minut činit Kaván, přesto se soupeř ve druhé části ujal vedení, dvakrát se nám povedlo snížit, ale vyrovnat jsme ani při hře bez brankáře nedokázali. V nedělním utkání jsme podali náš asi nejlepší výkon v play off. Soupeř sice ve druhé části srovnal naše vedení, ale trefy Hudce, papouška a Seidlera nám zajistili rozhodující výhru," uvedl za Jokerit Ladislav Solnický.

3. utkání: Banditi Hradec Králové HBC Jokerit Chrudim B 3:2 (0:0, 2:0, 1:2). 4. utkání: HBC Banditi Hradec Králové – HBC Jokerit Chrudim B 1:4 (0:1, 1:1, 0:2). Konečný stav série: 1:3, postupuje Chrudim.

2. národní hokejbalová liga

Logo klubu Ježci Heřmanův Městec. Konec finálových nadějí pro Ježky

Pardubice – Ježci ani ve třetím semifinálovém zápase nenašli recept na svítkovské hvězdy a letošní sezona pro ně skončila. „Celé semifinále se neslo v podobném duchu. Měli jsme v domácích zápasech více neproměněných tutovek, bohužel zkušený soupeř vždy našel nějakou šanci, ve které se nemýlil. Rozhodli dva domácí zápasy, které jsme měli zkrátka vyhrát, vstřelit více branek, pro které bylo šancí až až, ale buď jsme neměli štěstí anebo budeme muset zapracovat zejména na kvalitě zakončení.

Mít větší klid na hokejkách a zlepšené zakončení, asi bychom jeli do Svítkova za stavu 2:0 a ne naopak. Na otočení série síly byly, nicméně nám asi chyběla větší zkušenost a soupeř vyhrál díky své herní vyspělosti a zaslouženě postoupil, ač si myslím, že 3:0 na zápasy je pro nás až moc krutý výsledek vzhledem k průběhu prvních dvou zápasů. Chci celému týmu poděkovat za bojovnost, za to, že nikdy nic nevzdali a za super sezónu. Soupeři gratuluji k postupu," zhodnotil zápas za Ježky Radek Bőhm.

3. zápas: HBC JTEKT Svítkov Stars B – Ježci Heřmanův Městec 5:3 (2:1, 3:1, 0:1). Konečný stav série: 3:0, postupuje Svítkov B.

Logo hokejbalového týmu Jokerit Chrudim.Hladká výhra Žolíků nad Autoskláři

Pardubice – Chrudimští Žolíci využili svůj mečbol a díky výhře 3:0 na zápasy nad Autoskláři postoupili do finále, kde se utkají se svítkovskými hvězdami. „Do třetího zápasu nastoupili Pardubice pouze v 7 lidech. S trochou nadsázky by se dalo říct, že bylo rozhodnuto už před začátkem utkání. Domácí se sice ujali vedení, ale za minutku už srovnával Kišš. Další branky přidali Š. Šídlo, Musil, Bureš a znovu Kišš. Domácí se prosadili ještě jednou a první třetina se dohrála za stavu 5:2. Další dvě třetiny skončily shodně 2:1, brankově se prosadili dvakrát Čejgl, Seidler, Š. Šídlo. Tímto výkonem jsme si zajistili postup do finále, kde na nás čeká Svítkov, od kterého očekáváme vyrovnanější a fyzicky náročnější hokejbal, neboť Pardubice nás prověřily akorát první zápas. Budeme mít výhodu domácího prostředí, které chceme stoprocentně využít," shrnul průběh obou zápasů za Jokerit Lukáš Novelinka.

3. zápas: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B – HBC Jokerit Chrudim 4:9 (2:5, 1:2, 1:2). Konečný stav série: 0:3, postupuje Chrudim.

Program finále – 1. zápas: SO 27. 5. 2016 (Chrudim); 2. zápas: NE 28. 5. 2016 (Chrudim).