Chlumec nad Cidlinou B – HBC Jokerit Chrudim B 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Chlumecké Vrtačky byly celý zápas lepším týmem a zaslouženě nad chrudimskými Žolíky vyhrály. První venkovní utkání odehrála rezerva Jokeritu na hřišti Chlumce. Domácí tým byl po většinu zápasu lepším týmem, o čemž nasvědčuje konečné skóre. Množství velkých šancí přitom pochytal vynikající brankář Chrudimi. V první třetině také došlo k situaci, kterou na sportovních kolbištích vidíme velmi neradi. Po hrubém ataku na jednoho z chrudimských hráčů muselo být utkání přerušeno a pro sportovce si přijela rychlá záchranná služba. „Přejeme mu brzké uzdravení a rychlý návrat na hřiště," popřál za domácí tým Ladislav Demjanovič.

Po této situaci měli Chrudimští příležitost přesilové hry na pět minut. Hru při nerovnovážném počtu hráčů zvládli lépe domácí a první třetina skončila za stavu 0:0. V té druhé už góly padaly. Chlumečtí stáhli sestavu na dvě lajny a postupně se trefil Chára, Doležal a ve třetí třetině pečetili zasloužené vítězství Doskočil a Staněk.

Ježci Heřmanův Městec B – SK Hokejbal Žamberk 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)

Ježci sice podlehli Žamberku, ale se vztyčenou hlavou a oproti podzimnímu duelu mu byli výrazně důstojnějším soupeřem. „Žamberk ukázal u nás velkou kvalitu. Odehráli jsme statečné utkání, zapojili tři nováčky, početně tak jsme schopni hrát na tři kompletní formace a tím pádem i více soupeřům konkurovat. Hosté začali zhurta, ale brankář Kučera na ně působil dojmem neohroženého a všechny jejich pokusy s klidem zneškodnil. Tím nám dal i prostor, abychom favorita zápasu pozlobili. A povedlo se i využít první nabídnutou přesilovku.

První branku v našem dresu si připsala naše tajná svitavská posila Tomáš Petr – 1:0. Žamberk ale v následujících minutách ukázal proč je na samé špici tabulky a silně nás přehrával. Zaslouženě i otočil na 1:2. Nám se podařilo vyrovnat v další přesilovce Tomášem Pilařem. Po dvou třetinách nadějné skóre 2:2 však padlo za své během pěti minut třetí části, kdy se hosté definitivně uklidnili a utekli až na 2:5. Snížení v další přesilovce na konečných 3:5 si připsal milimetrovou tečí nestárnoucí Kamil Mlejnek. I když jsme soupeři podlehli, tak se vztyčenou hlavou. Oproti podzimnímu duelu jsme byli výrazně důstojnějším soupeřem," vysvětlil k zápasu předseda Josef Kozel.