O první příčku v tabulce už nemohou přijít heřmanoměstečtí Ježci, kteří o víkendu v derby s Prachovicemi rozšířili svou sérii výher již na šest a před blížícím se play off se ukazují v nejlepší formě. Třetí výhru v řadě zaznamenal chrudimský Jokerit doma proti Svitavám.

A chrudimští hokejbalisté byli úspěšní i v Krajské hokejbalové lize, kde rezerva Jokeritu přejela deseti góly Opatovice. Naopak vysokou porážku utržilo béčko Heřmanova Městce v souboji dvou sousedů v tabulce.

2. Národní hokejbalová liga

Ježci Heřmanův Městec – SK Prachovice 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Branky Ježků: 4. L. Menc (J. Böhm), 8. T. Pilař (J. Novák), 12. T. Pilař (O. Běloušek, L. Menc), 23. J. Doležal, 26. T. Pilař (J. Novák, J. Böhm), 35. J. Doležal (O. Honek, L. Drbohlav). Zasloužená výhra a opětovně vyhrané místní derby pro Ježky, ve kterém se hattrickem se blýskl Pilař. „Zápas s Prachovicemi jsme měli pevně pod kontrolou už od samého začátku, soupeř hrozil jen z ojedinělých brejků. Škoda jen, že jsme se průběžným stavem ukolébali a nepřidali ještě pár branek, počet střel z naší strany byl též žalostný. Nicméně to pro nás znamená další zaslouženou výhru a opětovně vyhrané místní derby. Celému týmu chci poděkovat za kvalitně odehraný a bezproblémový zápas," komentoval průběh zápasu za Ježky Radek Bőhm.

Sestava Ježků: L. Synek – J. Böhm, L. Menc, O. Honek, J. Sliacký – J. Doležal, P. Kopriva, J. Míšek, O. Běloušek, J. Novák, T. Pilař, L. Drbohlav, R. Jošt, P. Pilař, P. Škubník, F. Paukrt.

HBC Jokerit Chrudim – 1. HBC Svitavy 8:1 (3:0, 3:0, 2:1)

Chrudim stejně jako na podzim porazila i na jaře Svitavy, čímž si připsala třetí výhru v řadě, když po Deltě, sebrala body Živanicím a teď i Svitavám, ty mají na kontě už šestou jarní prohru za sebou.

10. Živanice 15 1 0 0 14 21 : 104 3

Z dalšího programu – sobota 16. 4. 2016: HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B – Ježci Heřmanův Městec (13:00, Pardubice – Svítkov), SK Prachovice – HBC Jokerit Chrudim (14:00, Prachovice).

Krajská hokejbalová liga

HBC Banditi Hradec Králové – Ježci Heřmanův Městec B 11:4 (4:1, 6:2, 1:1)

Branky Ježků: 8. Bahník (Kadaňka), 24. Drbohlav, 30. Škubník (Drbohlav), 36. Secký (K. Mlejnek, Kadaňka). Ježci nestačili na gólovou smršť královehradeckých Banditů. „Tento zápas se mi velice špatně hodnotí. Výkon, který jsme předvedli, určitě neodpovídá konečnému výsledku. Šance se střídaly na obou stranách, ale Banditům spadlo do brány téměř vše, na co šáhli. První třetinu jsme sice prohráli 4:1, ale soupeř byl hratelný a dokázali jsme ho značně potrápit. Bohužel ve druhé třetině přišla smršť, kdy jsme za necelých 6 minut pětkrát inkasovali a bylo, jak by řekl klasik, „vymalováno". Zvládli jsme aspoň trochu korigovat výsledek, ale abychom domácí dohnali, musel by zřejmě gólman Hradce odejít domů a nechat nám prázdnou branku. Na tento zápas musíme rychle zapomenout a věřit, že příště to bude lepší," vyhodnotil průběh zápasu za ježčí rezervu Ondřej Honek.

Sestava Ježků: Kučera – Drbohlav, Flídr, T. Mach, Honek – Škubník, Kratochvíl, K. Mlejnek, Kadaňka, Bahník, Secký, O. Mach, Padyšák.

HBC Jokerit Chrudim B – HBC Dahama Opatovice nad Labem 10:1 (2:0, 3:0, 5:1)

Chrudimští Žolíci přejeli deseti góly Opatovice. „K domácímu zápasu jsme přivítali celek Opatovic. Zápas jsme začali dobře a po 3 minutách vedli 2:0. Od té doby jsme zvolnili tempo a přizpůsobili se hře soupeře. V ten moment se hra změnila v nekoukatelnou holomajznu plnou vyloučení, ke které přispělo i deštivé počasí. Ačkoliv jsme nakonec vstřelili 10 branek, vypíchl bych pouze hru naší první lajny, které dokázala předvést několik povedených kombinací a také bych upozornil Honzu Valu, že střídačka je na druhé straně hřiště," popsal průběh zápasu chrudimský Ondřej Filip.

Sestava Chrudimi: Kaván – Krupka, Bobek – Pirkl, Hladík – Mouric, Vala – Dyntar, Hořeňovský, Čermák – Filip, Řehák, Žáček – Seidler, Gabriel, Papoušek.

10. Spl. Hole Pce 16 2 1 2 11 45 : 89 10

Z dalšího programu – neděle 17. 4.: Ježci Heřmanův Městec B – HbC Chlumec nad Cidlinou B (14:00, Heřmanův Městec), HBC Pretorian Pardubice – HBC Jokerit Chrudim B (16:00, Pardubice – Svítkov).(jm, spa)