Nepřehlédnutelným hostem byl bývalý daviscupový reprezentant a tehdejší hráč světové desítky Jiří Novák, který obětavým pořadatelům pomáhal i po ranním vydatném dešti.

Horké dny stály hodně sil

Ve třicetičlenné kvalifikaci se objevil díky přidělené volné kartě domácím pořadatelům i zástupce místního TC, Jakub Tichý. Ten však vypadl již v úvodním kole, osm hráčů poté postoupilo do hlavní soutěže. V té nedošlo k žádnému překvapení, když nasazení postoupili do dalších kol.

Horké dny se staly pro některé mladé tenisty velice úmorné, zvláště když museli absolvovat až čtyři zápasy za den (dva singly a dva debly). Nejdelším zápasem, trvajícím 3:35 hodiny a hraným v největším žáru době od 10:45 do 14.20 hod. předvedla dvojice Pechala (1. vestecká sportovní) s Langmajerem (TK Praha). Posledně jmenovaný pak už vzdal, k dalším zápasům pro vyčerpání nenastoupil.

Závěrečné výsledky

Semifinále jednotlivců: Bauman (Český Brod) Mališ (TK Ostrava) 6:4, 6:2 a Novák (TK Agrofert Prostějov) Nouza (SK Hamr) 6:7 (5), 6:1, 6:3. Finále: Novák Bauman 4:0 scr.

Semifinále čtyřhry: Velen (1. ČLTK Praha), Pustějovský (LTC Pardubice) Vízner (Wilson Tenis Centrum), Rais (Slavoj Žiželice) 7:5, 6:4 a Bauman, Dubský (TK Neride Praha) Novák, Lenoch (TK Agrofert Prostějov) 7:5, 4:6, 1:0 (8). Finále: Bauman, Dubský Velen, Pustějovský 6:2, 6:2.

Chrudim mu učarovala

Nestává se nijak často, aby na tenisové kurty, které pamatují i druhou ligu, ale v současné době se „A" družstvo dospělých probojovalo po roce znovu do divize (blíže o bilanci letošní sezony tohoto klubu přineseme v nejbližších dnech), objevil nedávný tenisový reprezentant Jiří Novák.

Do Atén východních Čech, jak se Chrudimi říkalo, přijel totiž se svým synem Jakubem, jenž patří ve své věkové kategorii mezi nejlepší v České republice. To nakonec potvrdil i vítězstvím v Chrudimi. Skromný a ochotný k jakékoliv pomoci, nebránící se i případnému rozhovoru, Jiří Novák bedlivě sledoval v každém zápase svého syna, ze kterého měl samozřejmě radost.

Do Chrudimě zavítal poprvé a byl zde moc spokojený. Chválil organizátory, kterým jak již bylo uvedeno, po dešťovém přívalu pomohl při ranním úklidu dvorců. K tomu se vyjádřil: „To je přece normální, když přijde nepředvídaná situace, je třeba přiložit ruku k dílu. Tak tomu bylo i v době mé aktivní sportovní činnosti. A co dělám dnes? Věnuji se našemu talentovanému juniorovi Jiřímu Veselému," poznamenal Jiří Novák.

JAROMÍR DOLEŽAL