Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Jokerit Chrudim nestačil Opočnu a na prvním místě ho vystřídaly Pardubice

Chrudimsko – V sobotu pokračovaly další zápasy druhé národní hokejbalové ligy. Jokerit Chrudim nestačil v samostatných nájezdech Opočnu a svým zaváháním přenechal první místo „Autosklářům" z Pardubic, kteří rozstříleli Heřmanův Městec.

16.3.2017

Hokejbal - ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Prachovice – Banditi HK 6:7 (4:3, 1:1, 1:3)

Zápas bez jediného vyloučení vyhráli nad domácími Prachovicemi díky hattricku Erbana královehradečtí Bandité. „Zápas začal v rychlém tempu bez nějakého taktizování z obou stran. Divákům se musela líbit hra 'bez středního pásma'. Útoky se přelévaly od brány k bráně. První se trefili domácí hned ve druhé minutě. Nám se podařilo kuriózním gólem srovnat hned o minutu později. Jenže prachovickým se v prvním dějství podařilo proměnit vše, na co sáhli.

I proto byl v desáté minutě stav už 4:1. Do konce třetiny jsme korigovali na rozdíl jednoho gólu. Ve druhé části převzali ještě více iniciativu domácí. Drama vyvrcholilo v poslední části. Nejdříve se nám podařilo srovnat na 5:5. Tři minuty před koncem domácí zase strhli vedení na svou stranu. My jsme však nesložili zbraně a minutu před koncem dvěma slepenými góly skóre otočili," zhodnotil zápas královehradecký Michal Dunda.

Chrudim – Opočno 1:2sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Branka Chrudimi: Staněk. Osm statečných chrudimských Žolíků hrálo s Opočnem vyrovnanou partii, kterou rozhodly až nájezdy ve prospěch hostů. „Na první domácí duel k nám přijeli Rangers z Hronova a bylo znát, že se utkaly dva kvalitní celky bojující o přední příčky tabulky. Hostům se povedl vstup do utkání, když po 41 sekundách inkasoval Novelinka nenápadnou střelu mezi nohy. Ovšem poté již po celý zápas zamkl branku a držel naše šance na úspěch.

Od půlky třetiny se hra začala vyrovnávat a šance se vytvářely na obou stranách, ovšem oba gólmani chytali znamenitě. Vyrovnat se nám podařilo ve třetí třetině, když Staněk ihned po buly propálil vše, co mu stálo v cestě.

Další góly i přes řadu šancí a přesilovek zápas nenabídl, a tak musely rozhodovat samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, takže brali bod navíc. Myslím si, že remíza zápasu slušela a nájezdy už jsou loterie. Pro nás byl zápas v osmi lidech dost fyzicky náročný, proto jsme i s jedním bodem spokojeni," popsal zápas Lukáš Novelinka.

Sestava Chrudimi: Petr Novelinka – Staněk, Šídlo Svatopluk, Hlavsa – Bureš, Čejgl, Šídlo Štěpán, Paukrt, Lukáš Novelinka.

HBC Autosklo-HAK PCE B – Ježci H. Městec 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Ježci se museli sklonit před „Autoskláři" v rychlém a bojovném utkání. „Zápas s Pardubicemi se odehrává vždy stejně. Rychlý, bojovný hokejbal, hodný první lize. První třetina probíhala hodně ve vysokém tempu, kdy oba týmy měly určité šance a nedá se úplně říct, kdo měl víc ze hry. Ačkoliv po první třetině odcházeli domácí do kabin s vedením 1:0. Druhá část patřila s úspěšností domácím, kteří trestali naše individuální chyby. Musíme se takových školáckých chyb vyvarovat a hrát s hlavou nahoře, protože takhle můžeme na hřišti běhat rychleji, než soupeř, ale nakonec to nebudeme my, kdo bude brát body.

K tomu všemu naše uboze slabá koncovka je jen potvrzení, že musíme zabrat nejmíň o sto procent víc, než tomu bylo do teď. Suma sumárum domácí byli v jistých chvílích jednoznačně lepší, a proto nezbývá nic jiného než pogratulovat," okomentoval zápas Jan Doležal.

Sestava H. Městce: Synek, Snížek – Menc, Šprincl, R. Böhm, Kopřiva, Doležal, Pilař, Novák, Myška, Škubník, Mecaneuer, Běloušek, J. Böhm, Míšek

16.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
Kraskov, Třemošnice, Seč a Ronov nad Doubravou. Tam všude zavítal chrudimský volební reportér.
10

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Vlastimila Kühra doprovází k volební urně manželka. Pomáhá mu také za plentou s vložením hlasovacího lístku do obálky.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Opilý muž demoloval byt, házel věci z okna a pořezal se na zadku

Chrudim – Pořádné pozdvižení způsobil ve středu pár minut před sedmnáctou hodinou muž ve Fibichově ulici. Z okna svého bytu vyhodil ven na chodník židličku a několik lahví.