V sobotu za horkého počasí sice praskala plovárna ve švech, pěkně zaplněná ale byla i nedaleká hokejbalová aréna, kde místní Jokerit společně se Sportovištěm města Chrudimi a městským úřadem slavnostně otevírali zrekonstruované hřiště.

Právo i čest zahájit prvním zápasem provoz tohoto areálu získala stará garda Jokeritu, tvořená vesměs z hráčů, kteří tento klub zakládali a kteří se výrazně podíleli na výstavbě starého hřiště. Jako soupeře si Chrudimští pozvali rivala z dob nedávno minulých - Klokany Pardubice – a utkání mělo své specifikum v tom, že se hrálo s tenisovým míčkem napuštěným vodou a hráči nemuseli mít helmy. Konečná remíza 4:4 (branky za Jokerit Tichý 2, J. Mašík a Marvan) nakonec asi nikoho nepřekvapila.

Po tomto střetnutí a krátké soutěži pro malé děti ve střelbě na prázdnou branku došlo k nejdůležitějšímu aktu celého odpoledne, čímž bylo slavnostní přestřižení pásky a tím k oficiálnímu otevření celého zrekonstruovaného areálu.

Nůžky do svých rukou uchopila hned pětice mužů: starosta Chrudimi Jan Čechlovský, místostarosta Chrudimi Petr Řezníček, ředitel Sportovišť města Chrudimi Luděk Marousek, zástupce stavitelské firmy, která rekonstrukci prováděla Tomáš Dachovský a předseda hokejbalového klubu Jokerit Chrudim Vladimír Gabriel, kteří společnou silou rozstříhali pásku a oficiálně tak uvedl i areál do provozu.

Na konec sobotního sportovního odpoledne nastoupila na nový asfaltový povrch současná generace hokejbalistů Jokeritu Chrudim, když mezi sebou změřili své síly muži a starší dorostenci.

A zde se poprvé za celé odpoledne zrodilo malé překvapení, když se mladíci na své starší soukmenovce vytáhli a porazili je 2:1 (Ventura, Bureš – Vala). Mužům nepomohla k vyrovnání ani v posledních minutách zápasu výrazná „tlačenka“ rozhodčího Tvaroha, který jim pomohl dvěma odpískanými trestnými stříleními, ani jedno ale ke srovnání stavu nevedlo.

Do rámce oslav otevírání hřiště skvěle zapadla i malá výstava, kterou pořádající oddíl zorganizoval. K vidění zde byly dresy z různých dob hokejbalového klubu. Nechyběl třeba ten úplně první, ve kterém Chrudimští nastupovali po svém založení v roce 1994, ale i ten, v nichž se v letech 1997-2001 hrála extraliga.

Dále si příchozí mohli prohlédnout řadu pohárů a ocenění, ale také medaile z Mistrovství světa, které odchovanci Jokeritu vybojovali na reprezentační úrovni.


RADEK PECINA