Přibližme si vlastní průběh předávání ocenění vyhodnoceným laureátům.

vÝSLEDKY ANKETY SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE!

Nejprve přišla na řadu kategorie Kolektivy mládeže. V ní získali nejvíce hlasů odborné poroty fotbaloví mladší dorostenci AFK Chrudim, kteří vyhráli divizi v sezoně 2009/10 a také po podzimní části probíhajícího ročníku jsou v čele tabulky bez jediné porážky. Tento kolektiv zastoupil u řečnického pultíku Daniel Žalud a na otázku moderátora Radka Šilhana, jestli je v jejich kolektivu nějaký další talent jako byl Lukáš Juliš, který z Chrudimě loni přestoupil do Sparty Praha, odpověděl: „Lukáš je můj nejlepší kamarád a samozřejmě ho bereme v družstvu jako vzor, že to ve fotbale můžeme někam dotáhnout. Škoda, že ho nyní přibrzdilo zranění ruky.“

V kategorii Jednotlivci mládež triumfovala s velkým bodovým náskokem lyžařka KKL Hlinsko Anna Tkadlecová, která získala v loňském roce řadu úspěchů na Mistrovství republiky, zimní olympiádě dětí a mládeže a mimo jiné vyhrála i soutěž Hledáme novou Kateřinu Neumannovou. Od moderátora se jí dostalo přání, aby slavnou lyžařku výkonnostně napodobila, ale dala si pozor na manažerskou činnost v narážce na její finanční problémy po MS v Liberci, kde řídila organizační výbor.

Za vyhodnocené handicapované sportovce byl přítomen pouze Leoš Lacina, protože jeho parťák z týmu boccistů Radek Procházka byl omluven. „Připravuje se na zkoušky ve škole a zápasí podobně jako já s virózou. Snad nám něco nezkomplikuje letošní naši největší akci při Světovém poháru v Severním Irsku,“ přeje si Lacina. Také další laureátka Anežka Vejražková měla pádnou omluvu. V současné době je na MS vozíčkářů na Novém Zélandu a probojovala se tam do finále ve všech třech atletických disciplínách, pro které splnily limity.

Nejvíce bodů ve všech vypsaných kategoriích ankety získal Kolektiv dospělých, již šestinásobný mistr ČR ve futsale, FK Era–Pack Chrudim. „Chodit si pro podobná ocenění mně rozhodně neomrzelo, máme kvalitní tým, chceme ještě nějaký čas držet tuzemskou špičku a prosadit se ještě více i na mezinárodní scéně,“ ujistil přítomné Petr Vladyka, který spolu s trenérem Otou Stejskalem přebíral za mistrovský tým anketní ocenění.

A Ota Stejskal exceloval podobně jako loni i v kategorii Trenér. Sice po loňském mistrovském titulu podlehl po devíti letech působení u prvního týmu Era–Packu pocitu „vyhoření“, ale po krátké pauze se zapojil do trenérské práce u týmu juniorů v lize U18. „Mezi mladíky mám dojem, že jsem omládl,“ usmíval se úspěšný trenér.

Cenu Fair play obdržela Marcela Holinková, která mimo jiné dlouhodobě organizuje humanitární Běh naděje (dříve Běh Terryho Foxe) a řadu dalších sportovních a kulturních akcí v regionu.

Do Síně sportovní slávy Chrudimska byl uveden Josef Jeníček, duše mládežnického fotbalu v Nasavrkách a především populárního žákovského turnaje, který je jeho zásluhou jednou z nejlépe dotovaných akcí v širokém okolí regionu.

Vedle oficiálního hodnocení odborné poroty byla vybrána i sportovní Hvězda Chrudimského deníku, o které hlasovali čtenáři. Stala se jí vítězka kategorie Jednotlivci mládež Anna Tkadlecová.

Stejně jako loni obhájil primát v nejprestižnější kategorii ankety – Jednotlivci dospělí – motorista Josef Macháček z AMK Heřmanův Městec. Ten divákům přiblížil i letošní ročník Rallye Dakar, který tuto náročnou soutěž nedokončil tři etapy před koncem pro prasklou zadní poloosu své čtyřkolky. „Soudruzi z Číny udělali chybu,“ lakonicky komentoval tuto technickou závadu. Optimisticky však uzavřel, že by chtěl příští ročník Dakaru absolvovat s buginou.