Ten stál u rozhodujícího kroku spojení dvou klubů pod hlavičkou ERA-PACKu v roce 2000 a od té doby patří k jeho hlavním tahounům.

Pane Lörinczi, futsalový ERA-PACK má za sebou čtyři ligová utkání, ale to nejdůležitější v sezoně je teprve před vámi. Jaký máte v této sezoně ligový cíl? Chystáte si ve vitríně místo na osmé ligové zlato?
Ligový cíl je jediný - osmé ligové zlato, ale nechystáme pro něj vitrínu, protože všechny naše poháry jsou vystavené v místním Baraka baru. Zde je můžou zhlédnout návštěvníci baru, domácí i zahraniční hosté hotelu Bohemia.

K závěru ligy je ale ještě daleko, pojďme se podívat na UEFA Futsal Cup. Když jste před lety spojil jméno své firmy z futsalovým klubem, napadlo vás někdy, že jednou se objeví v rozpisu utkání na stejné řádce, jako název věhlasného klubu - FC Barcelona?
Na začátku spolupráce jsem byl osloven, abych finančně pomohl klubu a teď nám, a všem občanům žijícím v Chrudimi a okolí, patří sedmé místo v Evropě, což je velký úspěch naší desetileté práce. A když dáte vedle sebe názvy Chrudim a FC Barcelona, tak to přinese více slávy městu, než mé firmě. Což je asi správně.

Pokud budete mluvit jako sponzor klubu a majitel známé firmy - jak významné pro vás je, že se ERA-PACK utká právě s tímto velkým klubem? To by určitě mělo zaujmout vaše obchodní partnery a i zvýšit vaší prestiž…
Když je partner sportovní nadšenec, pomůže to i při obchodních jednáních firmy. Nejvíce to zabírá u zahraničních partnerů.

Troufnete si odhadnout šance vašeho klubu v náročné skupině UEFA Futsal Cupu? Ani další týmy, mistři Ázerbájdžánu a Nizozemska, nejsou jistě lehkými protivníky?
Stát se může cokoliv. Každý ze skupiny může překvapit. Já osobně si myslím jen na vítězství a věřím klukům i vedení.

S klubem pravidelně cestujete po Evropě, v Barceloně jistě nebudete chybět…
Z mého okolí zatím jede osm fanoušků, ale věřím, že nás nakonec bude dvakrát tolik. Není nic hezčího, než spojit svého koníčka s relaxem, jako tomu bude v Barceloně. Rádi třeba vzpomínáme na loňský Lisabon.

V sobotu je den turnajového volna a těším se na návštěvu nejhezčího baru v Barceloně. Mám synovce, který je Mistrem světa v barmanství a dělá tam pravidelné vystoupení, zvažuji i to, že bych ho pozval na oslavy osmého mistrovského titulu.

Jste známý jako futsalový nadšenec, který neváhá a jde bez problémů pomoci fanouškům na tribunu hlasitě fandit. Stále vás ještě baví futsal tak, jako před lety?
To ano, je to jeden z mála sportů, kde není rozhodnuto ani pár minut před koncem, i když vedete o 5 gólů. Škoda, že není v naší chrudimské hale ještě jeden „sky-box“, určitě by chodilo více sponzorů na každý zápas.

Čekal jste v letech prvních titulů tak rychlý rozkvět vašeho klubu? Přece jen se mnohé změnilo, najednou jsou v klubu Brazilci, to je jistě ekonomicky náročná záležitost… Zřejmě není jednoduché tuto ekonomickou situaci zvládat.
To, že jsou tady Brazilci, je chytrost prezidenta klubu Františka Tichého. Vždy dokázal něco vymyslet a věřím, že vymyslí něco i pro současnou ekonomickou situaci.

Město Chrudim se před sezonou zavázalo futsalový klub finančně podpořit, v jakém stádu je zatím tato podpora?
Věřím, že Město Chrudim dodrží to, co slíbilo. Občané a politici žijící v tomto krásném městě si určitě dokáží zjistit, jaké firmy stojí za tímto klubem a kolik peněz z jejich poplatků přiteče do městské pokladny. Pak by bylo vhodné alespoň určité procento z těchto peněz vrátit do tohoto sportu - protože v tomto případě je z čeho. A myslím si, že občan by se měl dozvědět alespoň pořadí deseti firem se sídlem v Chrudimi, z jejichž příjmů má město největší prospěch.

Kde vy sám hledáte motivaci pro další práci v klubovém vedení? Přinášejí vám úspěchy, kterých zatím neubývá, stále stejné potěšení jako v době, kdy jste v klubu začínal?
Bojím se, že až se přestane dařit klubu, nebude se dařit ani firmě. Je na čase, aby se klub osamostatnil a vlastní činností si vydělal na většinu nákladů. Jde např. o pronájem podlahy, pronájem světelných reklamních panelů, obchodování spotřebního materiálu, což by mohly uvítat i jiné kluby, a drobné služby. O to se s prezidentem klubu snažíme od začátku.

K Barceloně cítíme respekt, ale ne strach

Chrudim - Jako další v řadě se nám před turnajem UEFA Futsal Cupu, který se bude hrát v Barceloně, podařilo vyzpovídat Cacaua - jednoho z nejzkušenějších hráčů a hrajícího trenéra chrudimského týmu a sportovního ředitele klubu Petra Horáka.

Co znamená ve futsalovém světě, když se řekne FC Barcelona?

Cacau: K Barceloně mohu říct, že je to dnes nejlepší futsalové mužstvo na světě. Ve svém týmu má 14 hráčů a všichni jsou na stejné úrovni. Nemáme z Barcelony strach, ale cítíme k nim velký respekt.

Petr Horák: Pro mě je Barcelona další španělský mistr.

Skupina v Barceloně určitě nebude procházka růžovým sadem. Co si myslíš o dalších soupeřích - Arazu a Eidhoven u?
Cacau: Ázerbájdžánský Araz Naxcivan je velmi silné mužstvo. Myslím, že tam nyní hraje osm a možná i více Brazilců. Má dva výborné hráče Felipeho a Jaddera, kteří jsou hvězdami mužstva. Znám se osobně s trenérem Arazu Alesiem, který má velké zkušenosti z utkání UEFA Futsal Cupu. Tým z Holandska má ve svém kádru hráče, kteří tvoří kostru tamní reprezentace. Mají výbornou techniku a dobrý pohyb. V této skupině nenarazíme na lehkého soupeře, všichni jsou velmi silní. Přesto ERA-PACK ukáže, že se futsal v České republice každým rokem zlepšuje a uděláme vše pro to, abychom odehráli dobré zápasy a ukázali naši sílu.
Petr Horák: Pokud budeme chtít v Barceloně bodovat, tak právě s nimi. Nebude to však procházka růžovou zahradou, ale sprint.

(pp)