Byl zápas s Chersonem náročnější, než jste očekávali?
Podobný obraz hry jsme čekali. Bylo to logické. Soupeř se nikam nehnal, protože mu stačila výhra o gól a my taky ne, protože nám by pomohla i remíza. Mohla rozhodnout jediná chyba, oba týmy se tak soustředily na poctivé bránění. Byl to takticky svázaný zápas bez šancí. V závěru začali hrát Ukrajinci power play a nám se podařilo vstřelit rozhodující šťastnou branku.

Chrudimská obrana znovu potvrdila svoji kvalitu, ani ukrajinský tým vás v útoku příliš k ničemu nepustil..
Nutno říci, že jsme neodehráli úplně nejlepší zápas. Špatně jsme kombinovali, málo se pohybovali a projevila se nervozita, která nás v důležitých momentech svazovala. Věděli jsme, že nesmíme prohrát. Cherson však dobře bránil, držel si obranný čtverec a příliš prostoru na útočení nebylo.

Postupový gól jste si schoval až do předposlední minuty zápasu. Bylo jasné, že po ztrátě míče půjdete ihned před prázdnou branku?
Je to automatismus, že když získáme balon, tak letíme před bránu. Mám pocit, že jsme tam byli dokonce s Maxem dva. Soupeř vystřelil nad naši branku, Dima (brankář Dmitrij Litviněnko) využil střídání jejich hráče za brankáře a já jeho výhoz tečoval přesně. Bylo to hlavně o štěstí.

Je zisk šesti bodů nad plán?
My jeli do Srbska s tím, že chceme vyhrát všechny tři zápasy. Samozřejmě, že body s Movistarem by byly bonus, ale věděli jsme, že pokud chceme postoupit, musíme zbylé dva zápasy zvládnout. Povedlo se to.

Kde končí možnosti týmu?
Dokázali jsme, že můžeme hrát s kýmkoliv. S Movistarem jsme nepropadli a s Kragujevacem a Chersonem předvedli kvalitní výkony. Ač je to odvážné, myslím, že můžeme pomýšlet i na postup do Final Four. Musíme dobře pracovat a pokud bude štěstí na los, může se v elitní fázi stát vše.

Je nyní čas na dílčí oslavy?
Téměř tři měsíce jsme se soustředili právě na základní skupinu Ligu mistrů, takže si to zasloužíme. Teď vypneme, zajdeme na pivo a trochu zrelaxujeme hlavu.

Ilustrační foto
Taktická bitva vynesla ERA-PACKu sladký postup!

Petr Dejnožka