Jeden z nejúspěšnějších atletů v České republice. Tímto pojmenováním se v dorostenecké kategorii může pochlubit chrudimský atlet Adam Juliš. Člen bratrské trojice Julišů, který se narozdíl od svých sourozenců fotbalistů Petra a Lukáše vrhl na tartan, opět ukázal, že tento krok mu byl souzený. Na halovém mistrovství republiky juniorů a dorostu v Ostravě totiž vybojoval hned tři medaile.

V sobotním programu si odnesl prvenství na sprintérské šedesátce v novém rekordu mistrovství časem 6.82 a zaostal jen o dvě setiny za národním rekordem dorostenecké kategorie.

Co mu však nevyšlo v sobotu, tak dokázal změnit v nedělnmí programu. Šestnáctiletý Adam Juliš se totiž stal nejrychlejším závodníkem české historie na trati 200 metrů v této věkové kategorii, když zvítězil a vytvořil rekord časem 21.38. Původní rekord překonal o rovné dvě desetiny.

Dvěma zlatými medailemi zkompletoval sprinterský double.

Juliš však dokázal překvapit své soupeře ještě v jedné disciplíně. V sobotním programu stihl k zlaté medaili přidat i bronzové místo ve skoku o tyči. Chrudimský atlet si navíc vytvořil nový osobní rekord se skokem 444 cm.

Díky dvěma nejcenějším kovům a jedné bronzové medaili se tak Adam Juliš stal jedním z nejúspěšnějších atletů celého mistrovství.