SILVESTR 31.12.2011

Tradiční fotbalový Silvestr na Letním stadionu. Přesto, že máme nyní v Chrudimi už jenom jeden klub - MFK - nic se nemění na dlouholeté tradici setkávání hráčů, funkcionářů a příznivců fotbalu v poslední den roku v 10,00 hodin v klubovně Letního stadionu. Mladší si zahrají na hřišti s umělou trávou, starší už jen podebatují a všichni společně spořádají oblíbený pikantní guláš. Pivo a sekt na spláchnutí nebude chybět.

Srdečně jsou zváni všichni, kdo mají rádi chrudimský fotbal. Po nečekaně úspěšném podzimu 2011 bude jistě dlouho o čem povídat. Vždyť jako nováček České fotbalové ligy svěřenci trenéra Pavla Jirouska nejenom, že hrají důstojnou roli ve třetí nejvyšší soutěži, ale zcela senzačně přezimují v čele tabulky s dvanáctibodovým náskokem před favorizovanými týmy Kunic a Pardubic. Ovšem zcela výjimečný nebyl jenom podzim, ale celý kalendářní rok 2011. Vždyť v něm neprohráli ani jeden mistrovský zápas (celkem 31 v řadě), připočteme-li k 17 utkáním v ČFL ještě 14 jarních divizních duelů. Zatím poslední porážku utrpěli 13. 11. 2010 v Náchodě (0:1).

NOVÝ ROK 1.1.2012

33. ročník Novoročního běhu Josefa Poupěte. Koná se pod záštitou starosty města Chrudim Petra Řezníčka v rámci zahájení chrudimského Roku sportu 2012. Start je v 15 hodin od divadla Karla Pippicha, kde je v Malé scéně šatna pro závodníky, prezence od 13.30 hodin a po závodě i vyhlášení výsledků. Startovné činí 20 Kč, každý účastník obdrží cenu a upomínku. Trasa měří 4 km a vede podle řeky Chrudimky, s výběhem na Kopanici a zpět středem města na místo startu. Pořadatelé z Klubu rekreačních běžců Chrudim zvou všechny sportovce k aktivnímu vykročení do Nového roku, který bude i olympijský.