Na podzim oslavil již 36. narozeniny, ale stále je jedním z nejplatnějších hráčů nejen ERA-PACKu, ale i celé Jetbull Futsal ligy. Řeč je o PETRU VLADYKOVI, autorovi 272 ligových branek, které nastřílel během 16 sezon, kdy působil v soutěži v dresech Hlinska, Vysokého Mýta a ERA-PACKu Chrudim. V něm je podepsán pod všemi šesti ligovými tituly.

Na Petra se fanoušci chodí rádi dívat, protože je typem hráče, který hraje pro lidi. Zdobí ho parádičky, góly a příprava gólů pro spoluhráče. Po skončení s profesionálním fotbalem (nyní hraje ještě za divizní AFK Chrudim) dal přednost futsalu a velmi to jeho hře prospělo. V minulosti hrával i za reprezentaci. V letošním roce hraje v životní formě, kdy si velmi rozumí ve čtyřce s Lukášem Rešetárem.

V těchto týdnech se Petr Vladyka bude snažit dotáhnout tým k sedmému ligovému zlatu, poprvé ale v roli týmového kapitána. Proto v rámci naší pravidelné rubriky Futsalista u „zpovědi“ Petrovi zároveň pokládáme několik otázek.

Do play off jde letos ERA-PACK opět jako favorit. Jak bys hodnotil kvalitu základní části ligy, není škoda, že těžkých zápasů není v sezoně víc?
Základní část odpovídala kvalitě jednotlivých mužstev. Pro nás by bylo lepší sehrát víc těžších zápasů, jak pro play-off, tak pro zápasy ligy mistrů.

Minulý pátek jste vstoupili do play off a ty poprvé vedeš do rozhodující části sezony tým v roli kapitána. Jak ses s touto novou úlohou sžil?
Pásku mám díky trestu pro Tomáše Mellera. Doufám, že si povedu stejně tak úspěšně jako on.

V této sezoně ses rozstřílel, atakuješ Dentinha v pořadí střelců. Vnímáš při zápasech tenhle vzájemný souboj? Není ti líto zahozených šancí v různých zápasech?
Každé zahozené šance je mi líto, souboj vnímám, ale neřeším – spíš to slyším od novinářů a fanoušků.

Přímo se nabízí otázka: zajímá tě Formule 1? Pochopitelně se ptáme proto, že nejlepší ligový střelec povečeří s Davidem Coulthardem…
V televizi ji občas zhlédnu, ale žádného favorita nemám.

Je ti 36 let, patříš k nejdéle „sloužícím“ ligovým hráčům. Vzpomeneš ještě občas na podmínky například v Hlinsku, kde jste měli ve futsalové lize domácí hřiště pod širým nebem? Liga se od doby tvých začátků přece jen posunula…
Na umělou trávu v Hlinsku vzpomínám, ale i futsal má jako ostatní sporty svůj vývoj a já jsem rád, že se toho stále aktivně účastním.

Prozraď svým vrstevníkům recept na futsalovou dlouhověkost. V téhle sezoně jdou tvé výkony nahoru a na palubovce ti nestačí daleko mladší hráči…
Zdraví, trénink a láska ke sportu.

Nikdo nepochybuje, že ERA-PACK postoupí, i letos má za cíl zisk titulu, nejvíce se hovoří jako o finálovém soupeři o Teplicích. Myslíš, že právě toto bude váš finálový soupeř, nebo máš tip na nějaké překvapení?
Je to pravděpodobné, ale míč je kulatý a každý zápas začíná 0:0.

Dotazník vyplnil Petr Vladyka

ZE ŽIVOTA ….
JMÉNO A PŘÍJMENÍ: Petr Vladyka
NAROZEN: 9.11.1974
ZNAMENÍ: štír
HMOTNOST: 73 kg
VÝŠKA: 181 cm
RODINNÝ STAV: ženatý
PARTNERKA: manželka Petra
DĚTI: Aleš, Lukáš

FUTSAL ….
POST: možná útočník
PŘEDCHOZÍ KLUB: Nejzbach Vysoké Mýto
PRVNÍ FUTSALOVÉ KROKY: Slatiňany, Hlinsko
NEJOBLÍBENĚJŠÍ FUTSALISTA: - - -
ZNAČKA HRACÍCH BOT: UMBRO
ZNAČKA MÍČE: SELECT
FUTSALOVÉ CÍLE: zisk dalšího mistrovského titulu

MOJE NEJ …
RESTAURACE: dobrá
JÍDLO: svíčková
DRINK: víno
SPORTOVEC: Platini, Panenka
KLUB: ten, ve kterém hraju
ŽIVOTNÍ MOTTO: není důležité motto, nýbrž činy…
HEREC/HEREČKA: české filmy, čeští herci
ZPĚVÁK/ZPĚVAČKA: - - -

RYCHLODOTAZNÍK …
PIZZA/SUSHI: pizza
PIVO/VÍNO: víno
KINO/DIVADLO: kino
HORY/MOŘE: hory
KOLO/MOTORKA: kolo
LYŽE/SNOWBOARD: lyže
SAUNA/VÍŘIVKA: vířivka

FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha

1. utkání čtvrtfinále: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha 5:0 (11. a 14. Rešetár, 31. Max, 33. Cacau, 39. Vladyka).

2. utkání čtvrtfinále: SK Slavia Praha - FK ERA-PACK Chrudim 0:7 (1., 35. Max, 5. Douglas, 13. Dentinho, 26., 40. Rešetár, 32. Vladyka).

3. utkání čtvrtfinále: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha v pátek 18. 3. od 20:00 hodin, SH Chrudim

případné 4. utkání čtvrtfinále: SK Slavia Praha - FK ERA-PACK Chrudim v neděli 20. 3. od 19:30 hodin, SH Eden Praha

případné 5. utkání čtvrtfinále: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha v pátek 25. 3. od 20:00 hodin, SH Chrudim

(pp)