Podmínky pro nominaci, tedy umístění v průběžných tabulkách ČR u technických disciplín do 16. místa, v bězích do 24. místa splnilo z Atletiky Chrudim šest sportovců. Nejvíce se dařilo dorostence Kláře Bažoutové, která získala bronz ve vrhu koulí výkonem 13.24 metru.

V letošní halové sezoně je to již druhá bronzová medaile pro nadějnou chrudimskou atletku. Před čtrnácti dny získala první bronz v pětiboji. Dále se umístila na 7. místě v běhu na šedesát metrů překážek časem 8.82 sekundy a 11. pozici ve skoku dalekém za 5.27 metru, kde se ji vůbec nedařilo.

Ve skoku o tyči se juniorka Kristina Vaňková umístila na pátém místě a dorostenka Lucie Dvořáková na sedmém. Totožnou pozici obsadil také dorostenec Michal Pazdera v běhu na šedesát metrů časem 7.31 sekundy. Dorostenka Karolína Netíková skončila v trojskoku desátá, Tereza Mervartová v běhu na 800 metrů získala celkové sedmnácté místo.

O právě skončeném víkendu se atletické dění přesunulo do Ostravy, kde se uskutečnilo halové Mistrovství České republiky jednotlivců žactva. Mezi nejlepší z celé ČR se na základě výkonnosti nominovalo osm mladých sportovců z Atletiky Chrudim.

Nejvíce se dařilo Dominiku Pavlatovi, který získal stříbrnou medaili ve skoku vysokém výkonem 1.85 metru. Dominik měl trochu smůlu, na poslední skočené výšce měl o jeden pokus více než vítěz. Na další postupné výšce 1.88 měl jasně lepší pokusy, přičemž při třetím pokusu o laťku jen lehce zavadil.

Dvě 7. místa získali Daniel Novák v běhu na patnáct set metrů časem 4:34.51 a Sára Kulhavá, která se ve skoku o tyči zastavila na laťce ve výšce 2.70 metru. Osmá se umístila Nikola Bisová ve skoku o tyči výkonem 2.70. Třinácté místo získal Filip Smejkal rovněž ve skoku o tyči, patnáctý skončil ve vrhu koulí Přemysl Štrup. Konečné šestnácté místo patřilo Kateřině Krásná v tyči. Naopak vůbec se nedařilo Johaně Groulíkové v běhu na 1.500 metrů, která pro křeče v lýtku závod nedokončila.