Ve čtvrtém utkání jste měli možnost vyřadit ERA-PACK, myslíte si že tato odvrácená hrozba Chrudim posílí?
Chrudim je stále stejně silná. Tak jako v prvním zápase na palubovce ERA-PACKU, tak ani v tomto pátém nejsme v roli favorita. Můžeme jenom překvapit. To že se nám nepovedlo vyřadit Chrudim na domácí palubovce, jsme již hodili za hlavu a v pátek se pokusíme o stejné překvapení jako v prvním utkání série. Všichni již vidí Chrudim ve finále, ale my tam chceme také.

Chrudim v sezóně vyhrála všechna utkání, a vy je najednou dvakrát porazíte, zvedlo vám to sebevědomí?
Určitě, porazit během jednoho týdne dvakrát mužstvo jakým ERA-PACK v posledních dvou letech je, je samo o sobě obrovský úspěch. To, že si najednou více věříme, je nejvíce poznat přímo na hřišti, kde nedáme nic zadarmo a i Chrudim si v každém zápase určitě sáhla až na dno svých sil. Ani to ji však nestačilo, a proto je stav 2:2.

Objevil se v sérii nějaký hráč, který je vám herně nepříjemný?
Na všechny hráče jsme dobře připraveni. Marek Kopecký je tím nejnepříjemnějším hráčem. Určitě nám pomohlo zranění Romana Mareše a Lukáše Rešetára. Výjimečnost těchto dvou hráčů je patrná na výkonu Chrudimi. To bylo nejmarkantnější ve 4. zápase, kdy Lukáš nastoupil jen na asi dvě střídání a v podstatě rozhodl tento do té doby naprosto vyrovnaný zápas.

Ve čtvrtfinále jste si v posledním zápase připsal vstřelenou branku, zopakujete tento výkon i proti ERA-PACKu?
Dotáhnout pátý zápas do power play, při které musí Chrudim dotahovat náš náskok, by bylo vynikající. V této činnosti jsme lepší než ERA-PACK. Nám se jejich power play zatím daří na 100% bránit a neobdrželi jsme při ní žádnou branku. Při této konstelaci mě vůbec žádný vstřelený gól nezajímá. Myslím pouze na to, abych udržel co nejdéle naše šance na vítězství a dobrým výkonem podržel spoluhráče. To je pro mne více, než vstřelený gól. Od toho tam jsou jiní…

V pátém zápase může rozhodnout i sebemenší chybička, nebojíte se, že ji uděláte vy?
Kdybych se bál, nemohl bych nastoupit. Jestliže dostanu od trenéra důvěru, chtěl bych střelce Chrudimi přivádět k zoufalství. V případě našeho neúspěchu bych to po zápase určitě hodně dlouho vstřebával. My však jedeme do Chrudimi uspět a psychicky jsme na tom lépe. Postup se čeká od domácích před vlastními fanoušky a o to to budou mít těžší.

Petr Vančura (převzato z www.efutsal.cz)