Tvrdý oříšek který ale úspěšně „rozlouskli". Chrudimští florbalisté hostili během víkendového dvojkola první dva celky Divize C. A zvláště nedělní zápas nabídl pořádné drama. Chrudimští Piráti však nakonec oba vyrovnané zápasy zvládli a mohli se radovat ze dvou těsných vítězství.

14. kolo: FBK Piráti Sokol Chrudim – PSKC Okříšky-Kněžice 9:8 (2:1, 2:3, 5:4).

Branky: 10. Kofroň (Trnečka), 15. Kučera (Czeczinkar-PP), 21. Kučera (Jonáš), 33. Czeczinkar (Kučera-PP), 45. Kučera (Kofroň), 55. Kofroň (Kučera), 58. Bořetický (Kofroň-PP), 59. Kučera (Kofroň), 60. Kofroň (Czeczinkar) – 2. Uher (Exner), 23. Kourek, 28. Salák (Kourek), 31. Salák (Špinar-PP), 41. Žák (Špinar-PP), 43. Špinar (Nestrojil), 45. Kourek (Žák), 50. Žák (Kourek-PP).

První třetina utkání proti druhému týmu divizní tabulky PSKC Okříšky-Kněžice domácí Chrudimi vyšla lépe a do šaten si odnesla po brankách Kofroně a Kučery vedení 2:1. Výrazný moment přišel ve 14. minutě druhého dějství, kdy po faulu hostujícího Kourka přišel svého spoluhráče mstít Pešava, za což viděl červenou kartu a do zápasu již nezasáhl. Protože Kourek se do této strkanice ještě sám zapojil, dostal navrch druhý dvouminutový trest a díky tomu hrálo PSKC pouze minutovou přesilovku. To že nezvýšili své skóre nemuselo hosty mrzet, neboť v úvodu třetí třetiny šli do trháku v podobě tříbrankového náskoku.

S Chrudimí to vypadalo špatně, ale potom k nevšednímu obratu zavelel Kofroň, když během čtyř minut a osmi vteřin sám vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál svým spoluhráčům. Zaskočení a již bezzubí hráči PSKC již nedokázali reagovat a Piráti si tak připsali důležité a zprvu nečekané tři body.

15. kolo: FBK Piráti Sokol Chrudim – Snipers Třebíč 8:7 (3:2, 2:2, 3:3).

Branky: 3. Kučera (Kofroň), 9. Kofroň, 10. Svratecký (Brtnický), 25. Bořetický (Kučera), 39. Kučera (Kofroň), 42. Kofroň (Bořetický, 43. Randa (Trnečka), 60. Kofroň (Bořetický) – 3. Pa. Štěpánek, 8. Pe. Štěpánek (Pa. Štěpánek), 33. Blažek (Pa. Štěpánek), 35. Dlabač (Blažek), 41. Blažek (Dlabač), 45. Pa. Štěpánek, 59. Petr (Pe. Štěpánek-PP).

V neděli do Chrudimi zajížděl vedoucí celek divize Snipers Třebíč. Tento tým si připsal o den dříve body za výhru proti týmu TJ Lubná a k zápasu s Piráty musel dorazit již na desátou hodinu. Začátek zápasu byl ze strany hostí trochu ospalý oproti prvnímu měření sil stejných soupeřů a hráči Chrudimi tak stejně jako v sobotu odcházeli do šatny s lepším skóre než soupeř.

Hra se necelé třicítce diváků musela líbit, protože se přelévala z jednoho konce hřiště na druhý. Ani jeden tým druhému neodskočil na výraznější brankový rozdíl a jak se blížil konec zápasu, zdálo se, že nečekaný plný bodový zisk by nemusel být nereálný. Ovšem nedisciplinovanost domácích byla potrestána dvouminutovým trestem za špatné střídání a v samotném závěru utkání tak Třebíč neměla složitou situaci dorovnat skóre.

Těžko by se v hale hledal optimista, který by ještě stále věřil ve výhru domácích v základní hrací době, zvlášť když časomíra ukazovala poslední vteřiny zápasu. Ovšem to by nesměla být na palubovce dvojice Bořetický a Jakub Kofroň, kterým stačí ke skórování opravdu málo. První jmenovaný z hloubi obranné třetiny vybídl svého parťáka v útoku ke skórování dlouhou nahrávkou mezi beky soupeře a ten si s nabídkou poradil skvěle, když zakončil bekhendem pod břevno třebíčské branky. Tento moment rozpoutal naprostou euforii v hledišti i na hřišti a zatloukl poslední pomyslný hřebík do třebíčské rakve.

Chrudimi tak v tabulce Divize C patří po patnácti kolech osmá příčka, od 7. Lubné i 9. Trutnova ji dělí vždy jediný bod. V 16. kole, které se hraje o víkendu 30. a 31. ledna, tak budou Piráti právě s Lubnou bojovat o 7. příčku.

(spa, zr)