Do tréninku už se zapojily o nové posily chrudimského mistra Brazilci Max a Cacau. Prvně jmenovaný se tak vůbec poprvé po svém úterním příletu setkal se svými novými spoluhráči. Třiadvacetiletý futsalista, kterého Era–Pack získal z brazilského Sao Lucas, do Čech dorazil oproti původnímu plánu o den později, nestihl tedy ani tiskovou konferenci, na které chtěl klub obě posily představit.

Nové akvizice mají Era–Packu pomoci vybojovat toužený postup mezi čtyři nejlepší kluby v UEFA Futsal Cupu, trenér Stejskal dokonce kvůli jejich příchodu změnil tréninkový plán. „Na hráče letos čeká mnohem více tréninkových jednotek,“ vysvětluje zkušený lodivod. „Hrubou přípravu už má většina týmu za sebou, po úterních fyzických testech nás čeká soustředění na Seči, kde budeme pracovat na dynamice,“ osvětluje program svého mužstva Stejskal.

Příští týden čeká Era–Pack kvalitně obsazený turnaj v Teplicích. Ve futsalovém světě nejznámější turnaj České republiky, Green Ball Cup, se sem po po pěti ročnících přestěhoval z Kladna. Favoritem 6. ročníku konaného ve dnech 6. – 9. srpna se zdá být MFK Tjumen, špičkový účastník ruské Superligy, prošpikovaný míčovými kouzelníky z Brazílie. Sílu má MFK Sibiryjak Novosibirsk, báječný je ukrajinský mistr MFK Šachtar Doněck i MFK Taim Lvov, stejně tak polský FC Nova Katowice (dříve Jango). Ozdobou bude i slovenský vicemistr Slovmatik Bratislava (posílil dvěma českými reprezentanty). Velkou neznámou pro všechny je nový tým domácí FC Balticflora Teplice.

Účast na turnaji tak bude pro českého mistra výbornou prověrkou, která může před zářijovými souboji v UEFA Futsal Cupu i trochu naznačit, jak se tým popere v mezinárodní konkurenci. „Před dalším turnajem v Žilině se potom zaměříme na trénink herních činností,“ pokračuje trenér.

Zdravotní stav hráčů mu zatím nemusí dělat starosti. Všichni jsou v pořádku a fit. „Ani Roman Mareš si nestěžoval, že by ho něco bolelo,“ usmívá se trenér. „A jeho bratr Michal, který loni přípravě moc nedal, protože stavěl dům, nyní trénuje rovněž na sto procent,“ dodává Stejskal. Právě bratři Marešové by měli společně se dvěma Brazilci tvořit v nadcházející sezoně nejúdernější čtyřku.

Jak zaznělo na úterní tiskové konferenci mohl by se trenér před startem futsalové ligy dočkat ještě minimálně jedné posily – a opět zahraniční. „Bude hodně záležet na tréninkovém procesu. Chceme stavět mužstvo, které by bylo schopno postoupit do Final Four UEFA Futsal Cupu,“ vysvětluje prezident klubu František Tichý s tím, že vedení Era–Packu asi v tomto případě opět zaloví v brazilských vodách.

K tomu by měla pomoci právě nová posila Cacau, který už pro Era–Pack vytipoval svého spoluhráče a krajana Maxe. Je vidět, že Era–Pack dělá vše proto, aby splnil předsezónní cíle, kterými je český titul, prvenství v českém futsalovém poháru a především vysněný postup do Final Four UEFA Futsal Cup. Zda se mu to podaří, ukáže až čas.