V pátek večer se Tomáš Koudelka a Lukáš Rešetár proti sobě postavili v plzeňské hale v úvodní kole futsalové ligy, v sobotu odpoledne již po svém boku nastoupili v dresu fotbalových Slatiňan.

Při futsalové bitvě mezi Chrudimí a Plzní spolu svedli řadu soubojů, obránce Chrudimi přenesl spoustu nasbíraných zkušeností z tréninků ERA-PACKu do praxe a v klíčových momentech kapitána Plzně i české reprezentace k ničemu nepustil.

Tomáši, odpovídá výsledek 8:4 průběhu utkání?
Kdo viděl druhou půlku, tak musí jasně uznat, že jsme dominovali. Byli jsme o dost lépe připraveni fyzicky a díky tomu je výsledek spravedlivý. Myslím si, že jsme v prvním poločase dostali hodně laciné branky, domácí další gól navíc dali z desetimetrového kopu poté, co jsme rychle nasbírali pět faulů a další již byl pouze otázkou času. My jsme dopředu předvedli kvalitní zápas, vstřelili pěkné góly a můžeme být spokojeni. Samozřejmě i dál bude na čem pracovat.

Tři inkasované góly v prvním poločase jistě přidělaly vrásky trenérovi Condemu. Rozvířil v poločase chrudimskou kabinu?
Nadšený zrovna nebyl. Čekal jsem bouřku, ale naopak se nás snažil uklidnit. Sám viděl, že góly nebyly po našich hrubých chybách, ale že v nich hrálo velkou roli i štěstí. Chtěl, abychom hráli svoji hru, běhali a hlavně dobře bránili. Uklidnil nás a ve druhém poločase to přineslo svoje ovoce.

Snad nejvíce ze všech hráčů Chrudimi jste se v soubojích potkával s Lukášem Rešetárem. Hrál jste na něj osobní obranu?
Ne, tak to nebylo. Prostě jsme na sebe vyšli. On chodil hodně dopředu, takže jsme se k sobě dostali docela často. Osobně jsem ho nebránil, byla by chyba se soustředit jen na něj, Plzeň má řadu kvalitních hráčů.

Tušil jste, s čím na vás váš kamarád a bývalý spoluhráč Lukáš Rešetár může přijít?
Tušil, tušil (směje se). Nevím, kdo to měl těžší. Každý hráč má svůj repertoár kliček a i když víte o jeho přednostech, může vás překvapit. Trenér nám před zápasem ukazoval slabší stránky ostatních hráčů a nám se je dařilo využívat. První zápas dopadl nad očekávání, podle mě jsme odehráli kvalitní utkání.

Petr Dejnožka