Ještě na začátku druhého poločasu prohrávali domácí 0:2. Až díky dvěma trefám Romana Mareše a rozhodujícímu gólu Váchy dokázali otočit. Utkání si přímo na místě nenechali ujít ani zástupci města v čele se starostou Janem Čechlovským, ale třeba i krajský radní Miloslav Macela. Nejvíce byli samozřejmě v nabité hale slyšet skalní přiznivci Era–Packu, kteří hnali domácí za vítězstvím i ve chvílích, kdy se jim tolik nedařilo. Za odměnu si potom mohli na chvíli „půjčit“ pohár pro vítěze.

Na oslavy titulu se letos futsaloví mistři přesunuli do areálu firmy Era–Pack Chrudim, kde měli jistotu, že si nikdo nebude stěžovat na rušení ranního klidu, jako tomu bylo při loňské oslavě v Restauraci Bowling Stromovka. Chyběl jen Radek Mikan, který měl před sebou cestu do Španělska na kvalifikaci o postup na MS v plážové kopané.

Romana Mareše zdržela v dějišti zápasu dopingová kontrola, ale nakonec nejlepší hráč finálové série dorazil. „Je to příjemné ocenění, ale hlavní zásluhu na něm má tým. Spousta kluků by si ho určitě zasloužila taky,“ okomentoval svůj úspěch Roman Mareš. Po jeho příchodu už se mohly oslavy rozjet naplno a bylo vidět, že s podobnými akcemi mají hráči i realizační tým Era–Packu svoje zkušenosti.

Není divu, ligové prvenství už vybojovali počtvrté. „Všechny tituly byly stejně těžké,“ prohlásil zkušený obránce Tomáš Linhart, který nechyběl ani u jednoho. Podobně hovořil i prezident klubu František Tichý. „Každý z těch titulů jsme si museli vybojovat.“ Jiný názor měl trenér Ota Stejskal. „Myslím si, že nejtěžší byl ten první, tehdy se to od nás nečekalo. Ale i za tenhle musím klukům moc poděkovat a vážím si toho, jaký máme mančaft,“ pochvaloval si kouč.

Výborně naladěný byl i manažer klubu Jozef Lörincz. „Kluci mi udělali radost, že na mě s oslavou titulu počkali. Kdyby vyhráli oba zápasy v Praze, slavili by už v pondělí, kdy jsem byl na dovolené,“ vysvětlil Lörincz. „Byl to i krásný dodatečný dárek k mým nedávným padesátinám.“ Na večírku se v slunečních brýlích a s čepicí na hlavě nedal přehlédnout, zvláště ne když rozdával hráčům vítězné doutníky. Oslavy pokračovaly s přestávkami až do nedělního rána. Zdravé jádro týmu v nich hodlá pokračovat.