V obci na Malé Hané a speciálně v jedné z tamních restaurací zavládla radost poté, co mladá tipařka nejlépe zvládla hokejové zápasy na finálovém kupónu.

Nejprve přijměte blahopřání a řekněte, jak se cítíte coby nejlepší tipařka ve východních Čechách?

Samozřejmě velmi příjemně, nikdy bych nepředpokládala, že mohu ve finále vyhrát. Tím více jsem ráda, že se mi to nakonec podařilo.

Tipy na finálová utkání byly jen z vaší hlavy nebo někdo pomáhal?


Určitě tam nějaká potřebná nápověda byla. Hlavně ze strany mého táty, pana Koutného, pana Knolla a ostatních sportovců z Jaroměřic.

Mimo jiné jste trefila šesté extraligové čtvrtfinále Plzeň – Pardubice, a to nejen konečný výsledek, ale také první třetinu. To jste nevěřila krajským reprezentantům?

Většina lidí tady tipovala a radila spíše pro Pardubice, ale rozhodla jsem se po dlouhém zvažování vsadit raději podle svého a vyplatilo se. Vlastně mi to zajistilo vítězství. Kdybych věřila nápovědě, teď bych televizor neměla.

Co vy a sportovní život, která odvětví jsou vám osobně nejbližší?

Spíše mám vztah k fotbalu a k letním sportům než k těm, na které se v zimě tipovalo. Každý týden bylo na kupónech několik zápasů v soutěžích, o kterých máme já i další hráči v Jaroměřicích přece jen menší přehled. Spoléhali jsme na nápovědu a informace v novinách nebo na internetu, bylo to hodně o štěstí.

Předpokládám, že po takovém úspěchu to zkusíte i ve fotbalové Fortuna lize, která startuje za pár dní…

Určitě ano, i když zopakovat podobný výsledek pro mě bude nesmírně obtížné.