V Mariánských Lázních se konalo krasobruslařské mistroství České republiky. Jana Hořčičková bruslící za Krasobruslařský klub Pardubice si město lázeňských oplatků podmanila. Svojí ladnou jízdou si krok za krokem dojela pro první místo a titul mistryně České republiky v kategorii mladších žaček. Zároveň se umístila v Českém poháru pro sezonu 2021/2022, taktéž na prvním místě, což je stejně hodnotný úspěch, jelikož se jedná o nejvyšší krasobruslařskou soutěž.

Jana Hořčičková ve své vítězné jízdě.Jana Hořčičková ve své vítězné jízdě.Zdroj: Krasobruslařský klub Pardubice

Janě se podařilo obhájit titul mistryně České republiky, což je vždy těžší než to vyhrát napoprvé. Prvenství obhájila po dvouleté pauze, jelikož v roce 2021 se kvůli koronaviru nemohlo závodit. Poslední "placku" z MČR vyhrála v Pardubicích, kde její kariéra bude nadále jen vzkvétat.

Kateřina Hanušková (vlevo) a Jana Hořčičková (vpravo) společně s poháry a medailí.Kateřina Hanušová (vlevo) a Jana Hořčičková (vpravo) společně s poháry a medailí.Zdroj: Krasobruslařský klub Pardubice

V kategorii žaček si vyjela obrovský úspěch i Kateřina Hanušová. Ta se dokázala umístit na druhém místě. Tato mladá slečna dokázala zároveň stejně, jako její mladší kolegyně zvítězit v Českém poháru pro sezonu 2021/2022 a ovládla celou sezonu, jako nejlepší krasobruslařka ve své kategorii. Obě dívky bruslí pod dozorem trenérky Olgy Petrementové.

Kateřina Hanušová ve své jízdě.Kateřina Hanušová ve své jízdě.Zdroj: Krasobruslařský klub Pardubice

Kompletní umístění KK Pardubice na MČR 2022:

Nejmladší Žačky

8. místo Klára Kindlová
12. místo Ellen Burdová
16. místo Michaela Mičjanová
17. místo Denisa Chmelová
24. místo Amy Jedličková

Nejmladší Žáci

4. místo Marek Drahoš

Mladší Žačky

1. místo Jana Horčičková
6. místo Terezie Rennerová
16. místo Lucie Páleníková
20. místo Leontina Horčičková
21. místo Michala Maršíková

Žačky

2. místo Kateřina Hanušová
5. místo Amélie Emma Ceplová