Chrudim na španělského šampiona a pětinásobného vítěze Ligy mistrů nastoupila bez respektu. V prvním poločase si vypracovala více brankových příležitostí, doplatila však na jejich neproměňování. ERA-PACK paradoxně inkasoval jako první, s odpovědí přispěchal z desetimetrového kopu Bagatini.

Po pauze se kvalita Interu ukázala naplno. Španělé si vytvořili souvislou převahu a sedm minut před koncem rozhodli o svém vítězství. „Jsou skvělí v akcích jeden na jednoho. Daniel dostal míč na prostředek a trefil to úžasně,“ zklamaně popsal rozhodující branku chrudimský Max.

Přesto se Chrudim za svůj výkon stydět nemusí. Také kapitán Max své spoluhráče chválil: „Celý zápas jsme pracovali poctivě, předvedli jsme dobrý výkon. Bohužel proti tak kvalitnímu soupeři si nemůžete dovolit jedinou chybu, protože bude potrestána. A přesně to rozhodlo.“

Po dni volna se ERA-PACK směle vrhne do rozhodujícího mače. „Musíme si odpočinout a poctivě se připravit na třetí zápas,“ popsal plány Max. Chrudim nesmí proti Chersonu připustit podobné zaváhání, které jí v loňské sezoně proti Györu stálo postup.

FK ERA-PACK Chrudim – Inter Movistar 1:2 (1:1). Branky: 16. Bagatini (10 m kop) – 12. Humberto, 33. Daniel. Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, Max, Bagatini – M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Slováček, Felipe.

Zápas Chrudimi proti Jihlavě, 5.10.2018
Obranný val Jihlava prolomila

Liga mistrů
Program utkání skupiny 2 UEFA Futsal Champions League:

Odehráno: Inter Movistar - Prodexim Cherson 3:0, Ekonomac Kragujevac - FK ERA-PACK Chrudim 3:6, Chrudim - Inter Movistar 1:2, Kragujevac - Cherson 3:2.

Sobota, 18.00: Cherson - Chrudim, 20.30: Inter Movistar - Kragujevac.