Překvapivě napínavý futsalový duel přineslo do chrudimské sportovní haly 19. kolo nejvyšší české futsalové soutěže. Vedoucí tým Era-Pack Chrudim hostil brněnské Rádio Krokodýl, které v Chrudimi odehrálo těžkou defenzivní bitvu a až do posledních vteřin bojovalo o remízový výsledek. Era-Pack nakonec výhrou 4:3 prodloužil svou sérii neporazitelnosti v lize, kromě toho si však z pátečního utkání odnesl také pořádnou lekci z produktivity.

Antifutsal zabíral

Zatímco proti odevzdaně hrající Slavii, se kterou Era-Pack odehrál dvě předešlá utkání, nastříleli chrudimští útočníci dohromady dvacet branek, proti brněnskému soupeři se opět vrátila stará bolest mistrovského týmu – špatná produktivita. Šancí si Chrudim i proti nefutsalově hrajícímu soupeři vytvořila dostatek, proměňování však vázlo. „Měli jsme hodně velký tlak, vytvořili jsme si hromadu šancí, ale soupeře hodně podržel brankář Kubíček," poznamenal trenér chrudimských fustalistů Jaroslav Bartušek. „Naopak hosté dokázali vytěžit z minima maximum, co se týká vytvořených šancí. I díky tomu živili naději na body až do konce zápasu," podotkl trenér Era-Packu.

S tím, že Brno přijelo do Chrudimi s defenzivní taktikou a „rezignovalo na krásný futsal", se netajil ani trenér hostujícího týmu Marek Kopecký. „Když jsem viděl, kolik branek dostala v Chrudimi Slavia, zvolil jsem antifutsal. Bránili jsme a hráli jsme jednoduché výhozy dopředu. To se celkem osvědčilo. Chrudim se k nám nemohla dostat a utkání bylo napínavé až do konce," vysvětlil brněnský kouč.

Důkladná obrana a útočné brejky se jeho týmu dlouho vyplácely. Chrudim sice od úvodních minut byla aktivnějším týmem a vypracovala si řadu gólových šancí, ale branku z toho nevytěžila. Naopak už v 6. minutě šlo do vedení Brno. Chrudim odpověděla ostřelování Kubíčkovy branky, ale ujal se až pokus Záruby o pět minut později. Kdo čekal, že nyní mistr definitivně přebere otěže zápasu, musel být zklamán. Remízový stav vydržel jen 27 vteřin, poté vrátil Krokodýlu vedení Veselovský.

Branku si vstřelili sami

Pak se dostal ke slovu domácí Záruba, který potvrdil skvělou reprezentační formu a dvěma góly, které orámovaly poločasovou přestávku, otočil skóre ve prospěch Era-Packu.

Brněnský tým se však stále nevzdával a o odměnu jejich snahy se jim postarali domácí sami – Koudelka si do vlastní sítě nešťastně srazil vyhození hostujícího gólmana Kubíčka a bylo opět vyrovnáno. Chrudimské trápení umenšil vítěznou trefou sedm minut před koncem utkání Rodrigo po přihrávce hrajícího kouče Chrudimi Dentinha. Krokodýl však byl nebezpečný až do posledních vteřin utkání .

„Počítají se body"

„V utkání jsme dvakrát vedli, ale domácí nakonec zápas o gól otočili. Nicméně dvacet vteřin před koncem při power play jsme dali málem vyrovnávací gól, kdy tam míč olíznul tyč. Chrudim se asi po dlouhé době opět strachovala o body," komentoval průběh utkání brněnský trenér Kopecký, který po zápase litoval, že úspěšná defenzivní taktika na body nestačila.

Přitom Brno předvedlo v Chrudimi úplně jiný výkon než ve středu Slavie, která v utkání očividně šetřila síly na pro ni bodově důležitější duely.
„Náš futsal nebyl záměrně pohledný, protože jsme věděli, že s Era-Packem nemůžeme hrát otevřeně. Naše taktika splnila účel. O to víc mě nyní mrzí, že je jedno, o kolik branek prohrajete. Body stejně nemáme," posteskl si trenér Rádia Krokodýl Brno Marek Kopecký.
V příštím kole zajíždějí do Brna

Bojovnost až do posledních vteřin a snahu soupeře kvitoval i Kopeckého protějšek na chrudimské lavičce Jaroslav Bartušek. „Potřebujeme hrát také těžké zápasy, jako byl ten dnešní, ve kterých musíme otáčet skóre. Výsledek deset ku jedné je sice hezký, ale pro nás jsou mnohem důležitější těžší utkání, ve kterých musí kluci více makat," vysvětlil kouč.

Chrudimští futsalisté tak absolvovali náročnou trojici zápasů během pěti dnů bez „ztráty kytičky" a vítězná série v lize čítá už 18 zápasů. Najde se ještě v základní části tým, který by dokázal jedenáctinásobného české mistra porazit? Dalším vyzyvatelem bude ve 20. kole brněnský Helas. S týmem, který se krčí v tabulce na třetí příčce od konce, se Chrudim utká v brněnské hale Královopolská v pátek 4. března od 19:30 hodin.

Era-Pack Chrudim – Rádio Krokodýl Brno 4:3 (2:2)

Branky: 11. Záruba (Koudelka), 16. Slováček (Záruba), 25. Záruba, 33. Rodrigo (Dentinho) – 6. M. Mareš II (Nosko), 11. Veselovský (Nosko), 32. vlastní Koudelka.

FK Era-Pack Chrudim: Žďánský – Záruba, Max, Koudelka, Dentinho, Kovács, Zdržálek, Rodrigo, Slováček, Felipe

FC Rádio Krokodýl Brno: Kubíček – Matyska, M. Mareš II, Mica, Procházka, Nosko, Brůna, Veselovský, Havel.