VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kroužky: sport v pohodě

Chrudimsko - Sportovci slovo kroužky nemají moc v lásce. Hodně aktivních hráčů nejrůznějších sportovních odvětví ví, že když trenér řekne: „…nejsme žádnej kroužek!“ hráč hned ví, že něco neudělal naplno. Já bych se na kroužky nedíval tak spatra. Naopak. Myslím, že i dnešní doba kroužkům přeje.

11.8.2017
SDÍLEJ:

Z florbalového turnaje Kroužky.Foto: archiv

Proč? Děti se v nich cítí uvolněně a mají pocit, že se nemusí klepat po každé chybě, kterou udělají. Vědí, že v nich je celkem pohoda a že se hlavně hraje.

A to je i důvod, proč si myslím, že sport hlavně nejmenších dětí by se měl duchu kroužku přizpůsobit i ve „vrcholovém“ klubu. Protože sportovci naříkají, že děti nechtějí sportovat, a mnoha klubům chybí celé ročníky sportovců. Z kroužků děti většinou neutíkají, nemají strach z abnormální dřiny a spíše se těší, že si zahrají.

Je řeč, samozřejmě, o sportovních kroužcích, protože Kroužky se zabývají mnohem širším spektrem činnosti. Zůstaňme u sportu. Dostali jsme do redakce takovou drobnou zprávičku o tom, že v Chrudimi se uskutečnil další ročník florbalového turnaje Kroužky. Tak jsem si řekl, že by to mohla být příležitost, jak poznat podrobněji zejména sportovní kroužky Kroužků. Hovořil jsem o tom s Květou Štěrbovou, ředitelkou Kroužků Pardubice (na snímku).

Květa Štěrbová, ředitelka Kroužků Pardubice. Mají tedy podle vás dnes sportovní kroužky význam, když velké sportovní kluby zaštítěné svými centrálními svazy vyvíjejí urputnou činnost na získávání nových členů?
„Kroužky mají velký význam a právě dnes. Všichni víme, že sportovní kluby opravdu vedou děti velmi intenzívně. Kroužky plní zcela jinou roli. Všichni asi víme, že dětem se dnes nechce moc pohybovat. A my se právě snažíme získat děti pro první sportovní pohyb a navíc se snažíme o to, aby to děti bavilo. Nic víc. My nemáme žádné vrcholové cíle.
Ale stejně je to všechno propojené s rodiči. Záleží na tom, jak rodiče děti vedou, a je jedno, jestli jde o sport nebo o nějakou jinou činnost.“

S trochou nadsázky – dětský vrcholový sport – je dnes velmi náročný i na rodinnou logistiku. Z rodičů dělá mnohdy taxíkáře, speditéry. U vás asi tohle odpadá, předpokládám.
„My to děláme naopak. My posíláme vzdělané a kvalifikované lektory přímo za dětmi do mateřinek i škol. Co se týče sportovních kroužků, které tvoří asi třicet procent naší nabídky, je pro děti i rodiče příjemné, že nemusí nikam chodit, že se kroužky většinou odehrávají ve školních zařízeních. Děti zůstávají ve známém prostředí a ani rodiče nemusí mít obavy, kde se děti pohybují. Na druhou stranu jsme zase limitovaní třeba tělocvičnami. Školy je dnes z ekonomických důvodů pronajímají, tím jsme zase limitovaní my.“

Jaké sporty převažují?
„Nejčastější jsou kroužky florbalu, badmintonu a kopané. Ale vždycky záleží na místě a na poptávce rodičů nebo samotné školy. Umíme i více sportů. My zjistíme v září situaci ve školách, zhodnotíme, co můžeme udělat, a v říjnu se do škol vracíme a zahajujeme práci kroužků. Není zvláštností, že děti od nás přicházejí do sportovních klubů.“   Richard Bláha

Autor: Redakce

11.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bára Štěrbová (3 kg a 49 cm) je po šestileté Elišce druhou dcerkou v rodině Aleny a Petra Štěrbových z Ochozi.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 21. října

Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Chrudimsko – K volebním urnám přišlo během parlamentních voleb odevzdat svůj hlas 62,94 procent voličů, to je zhruba o dva procentní body nad celorepublikovým průměrem. Z 53 092 odevzdaných obálek jich nebylo platných pouze 339.

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Chrudimsko - Na Chrudimsku leží 108 obcí. Jen ve třech z nich nezvítězilo hnutí ANO. Na dalších místech se už politická uskupení střídají ve velmi divokém víru zářícím všemi barvami.

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO 4 mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení