Ve hře o jediné postupové místo budou futsalisté Era-packu, jejichž soupeři budou kazašský Kairat Almaty, italská Acqua&Sapone Futsal Pescara a MFK LSM Lida z Běloruska.

Všechny zápasy skupiny D se odehrají na chrudimském zimním stadionu, který se „převlékne“ do futsalové podoby. Přípravy vrcholí. „Je to větší dřina než minule. Před měsícem jsme se dozvěděli o našem pořadatelství, na přípravy jsme tedy neměli příliš času,“ řekl ředitel turnaje Tomáš Hamsa.

V základní fázi Ligy mistrů (dříve UEFA Futsal Cup) skončila Chrudim druhá za španělským Interem Movistar. Teď chce znovu bojovat o přední pozici.

„Favoritem nejsme, ale myslím si, že máme velmi dobrou šanci na postup. Chceme vyhrát první zápas a připravit se postupně na další utkání. Za poslední dva roky jsme ukázali, že můžeme hrát velmi dobré zápasy s nejlepšími evropskými celky,“ uvedl chrudimský trenér Felipe Conde.

Nejen boj o postup je lákadlem pro diváky. Do Chrudimi dorazí mimo jiné dvě gólmanské hvězdy světového futsalu. Branku Kairatu hájí Brazilec Higuita, za italský tým zase nastupuje Stefano Mammarella. V Chrudimi se mají opravdu na co těšit.

Program zápasů
Středa 14. listopadu: 17:30 Kairat Almaty – Acqua&Sapone Futsal, 20:00 ERA-PACK Chrudim – LSM Lida.
Čtvrtek 15. listopadu: 17:30 LSM Lida – Kairat Almaty, 20:00 ERA-PACK Chrudim – Acqua&Sapone Futsal
Sobota 17. listopadu: 16:30 Acqua&Sapone Futsal – LSM Lida, 19:00 Kairat Almaty – ERA-PACK Chrudim.
(Pozn.: Zápasy se hrají na zimním stadionu v Chrudimi.)

VARTA futsal liga: FK ERA-PACK Chrudim - SK Olympik Mělník.
Opatrný rozjezd, mohutný finiš. ERA-PACK si před Ligou mistrů zastřílel