Reprezentační trenér Tomáš Neumann si v baráži nepřál snad jen Rumunsko a osud si zalaškoval – přisoudil jeho svěřencům právě tohoto soupeře z Balkánu.

Jak hovořil trenér Neumann na téma losu baráže při tiskové konferenci po utkání s Ážerbajdžánem si můžete poslechnout na krátkém audiozáznamu.

Proti původním předpokladům nakonec UEFA sáhla k formě losu, která pro nás není výhodná – nasazené celky nebyly určeny jako pořadatel odvety, ale vše probíhalo „volným losem“ a ten nebyl pro český tým příznivý.

První utkání tak sehrajeme v termínu 29. 3. – 2. 4. v domácím prostředí. Zatím není jisté, zda utkání bude přenášet stanice ČT4-Sport, jednání na toto téma budou probíhat ještě ve čtvrtek.

Datem nahlášení definitivného termínu a místa kvalifikačních utkání je pátek 7. března, pak budeme vědět definitivně, kdy se naši hráči předtsvaí jak doma, tak v Rumunsku. U odvety je zatím jasné jen to, že se bude hrát v termínu od 12. do 16. duba.

Zbývající dvojice baráže: Bělorusko – Rusko, Itálie – Chorvatsko, Španělsko – Bosna a Hercegovina, Slovinsko – Portugalsko a Ukrajina – Maďarsko.

Technický vedoucí české reprezentace Ota Stejskal, který je zároveň trenérem Era-Packu Chrudim, los komentoval lakonicky: „Ze šestice týmů z druhého koše jsem si přál Maďarsko, ale takhle budeme mít alespoň příležitost oplatit Rumunům porážku z loňského ME v Portugalsku, která předznamenala naše vyřazení ve skupině.“

K otázce pořadatelství ještě dodal: „Věřím, že domácí zápas s Rumuny odehrajeme opět v Chrudimi, kde reprezentace našla ideální zázemí a vynikající diváckou kulisu.“