Drobné změny

Oproti předešlým ročníkům dojde k drobným změnám. V prvé řadě to bude posunutí startu na Resslovo náměstí z prostoru před sportovní halou, což bude jistě atraktivnější pro diváky i závodníky. Dále dochází k časovému odstupu startu obou délek tratí tak, aby nedocházelo ke střetávání jezdců v místě křížení 50 km a 115 km trasy.

Také u cíle dochází ke změně, bude se sjíždět na Tyršovo náměstí z vrchu od sportovní haly a ne spodem od restaurace Na Růžku. Jedna změna byla ovšem vynucena kvůli rozsáhlým polomům v okolí Horních Počátek, ale pořadatelé vše vyřešili ve spolupráci s Lesy České republiky k oboustranné spokojenosti.

Pestrý program

Organizátoři rovněž upravili občerstvovací stanice a zvýší počet stánků s občerstvením v prostoru cíle. Tam budou instalovány i tzv. krimizóna na úschovu kol, masážní pult včetně obsluhujícího pracovníka, „wapky“ na čištění kol a poprvé bude před startem možnost využít i služeb technického servisu při odstraňování nečekaných závad na závodním stroji.

Doprovodný program bude obohacen možností vyzkoušet si spinning a vystoupením Michala Matyse, mistra světa v jízdě na trialovém kole na U rampě. Dobrou náladu bude šířit živá hudba v podání skupiny Medvědi. Závod na 115 km (s převýšením 2800 m) startuje v 8.15 hodin, na trasu 50 km (převýšení 720 m) vyjedou závodníci o půl hodiny později a dětské závody budou probíhat od 9 do 10.30 hodin. Na start je možné se přihlásit (s výjimkou závodu na 115 km) ještě v den závodu při prezentaci od 5 do 8 hodin.

Známá jména

Při pohledu do početné startovní listiny zaujme určitě jméno Terezy Huříkové, olympioničky a medailistky z juniorských cyklistických šampionátů, Radima Kořínka, dlouholetého reprezentanta v cross country, či úspěšného cyklokrosaře Václava Ježka. Na startu nebude chybět ani šestinásobný vítěz tohoto MTB maratonu Martin Horák z Hradce Králové a přijede i kompletní špička MTB teamu České spořitelny, včetně loňského vítěze Radka Dítě.
Slovo zakladatele

Zakladatel této masové akce, Karel Jeníček, který již loni předal funkci ředitele závodu svému synovi Ivanovi, se již těší na tradičně přátelskou atmosféru Manitoua. „Doufám, že nám tento indiánský bůh přinese příznivé počasí, i když malá dešťová přeháňka by pro jezdce znamenala příjemné osvěžení. Věřím opět ve velkou podporu místních obyvatel, v místech kudy závod povede, kteří vždy přispěli k úspěšnému vyznění celé akce.

Chci jenom připomenout závodníkům, aby na veřejných komunikacích byli opatrní, protože se pojede za plného silničního provozu. Veřejnost pak žádám, aby dodržovala uzavírky a další značky omezující dopravu na některých místech, hlavně v Chrudimi.“