Proto připravili i několik závodů pro děti různých věkových kategorií, kde bojovaly většinou tak, jako by šlo o finále mistrovství světa. Nejprve si objelo jeden okruh kolem sportovní haly 22 děcek do šesti let.

V cíli se objevil jako první Filip Kašpar. Dva okruhy byly určeny dětem do 10 let. Mezi 23 chlapci kraloval Adam Kašpar, mezi deseti děvčaty byla nejrychlejší Daniela Březinová. Ti nejstarší – do 14 let – absolvovali tři okruhy.

Nejpočetnějšímu startovnímu poli 26 jezdců vévodil František Sisr a z devíti děvčat byla nejlepší Martina Drahovzalová. Děti následně měly ještě jeden velký zážitek. Ve vedlejším Míchalském parku jim totiž předváděl některé unikátní kousky s kolem mistr světa v cyklotrialu Josef Dressler.