Do uzávěrky písemných přihlášek registrovali pořadatelé z MTB Klubu Manitou Chrudim a MTBC Manitou Sokol Chrudim přes 900 bikerů (loni 882), takže je velice pravděpodobné, že celková účast překročí opět tisícovku, protože se vložených dětských závodů pravidelně zúčastňují početné skupiny mládeže.

Start byl tentokrát přesunut na Resslovo náměstí, odkud vyjedou účastníci hlavního závodu na 115 km v 8.15 hodin a o půl hodiny později vyrazí mnohem početnější peloton na trasu 50 km hobby trasy. Na ní je možno přihlásit se ještě v den závodu (od 5 do 8 hodin).

První závodníci z „padesátky“ jsou očekáváni u sportovní haly kolem 10.30 hodin, vytrvalci zhruba ve 12.45 hodin. Divákům zpestří chvíle čekání například možnost vyzkoušet si spinningové kolo, pozornost na sebe upoutá jistě i exhibiční vystoupení mistra světa v jízdě na trialovém kole na U rampě Michala Matyse a dobrou náladu bude přiživovat i živá hudba v podání skupiny Medvědi.

A ještě tlumočme vzkaz organizátorů široké veřejnosti: „Věříme, že závodníci, diváci i účastníci silničního provozu, kudy závod povede, budou k sobě navzájem tolerantní a nevzniknou žádné konfliktní situace, které při tak masové účasti samozřejmě hrozí!“