A ti o přes to, že se do závodu vydaly i desítky závodníků, kteří si lesní trať kolem Podhůry vyzkoušeli poprvé.

NOVÁČKŮM SE DAŘILO

Vítězem závodu, který ve středu pořádal Klub rekreačních běžců Chrudim, se stal s velkým náskokem Miloš Kratochvíl z pardubické Hvězdy, před „nováčkem" Radkem Hejlem z Králík. Třetí byl skutečský Jaromír Hradecký. Nejrychlejší ženou v cíli pak byla Kateřina Matrasová z SK Chrast. Skvělý výkon předvedla i vítězka ženské kategorie nad 45 let Jana Matyášová z Dolní Dobrouče, která přesně po roce dokázala vylepšit o více jak minutu a půl svůj vlastní traťový rekord z loňska.

Kratší (3,6 km dlouhou) trať zdolal nejrychleji Tomáš Mocek z AC Pardubice před Pardubákem Markem Dubským. Třetí byl při svém prvním startu Chrudimák Aleš Jindra. Mezi ženami byla v cíli kratší trati nejrychleji další „novicka" ve startovním poli Natálie Kleiberová závodící za SOP Kolín.

PŘES DVĚ STOVKY BĚŽCŮ

Letošní závod byl v mnohém rekordní. Celkem totiž na Janderovské desítce tentokrát padlo 53 osobních rekordů a k tomu ještě jeden byl vyrovnán. Více se dařilo závodníkům na hlavní desetikilometrové trati, kde se to podařilo dokonce 40 běžcům.

Na malém okruhu potom zaznamenali pořadatelé 20 nových účastníků, kteří tak tvořili plnou čtvrtinu startovního pole. Celkem na kratší trati závodilo 81 běžců, do hlavního závodu se potom přihlásilo 144 závodníků, dva však k závodu nakonec nenastoupili.

Výsledky

Hlavní závod (10 km) – kategorie muži do 34 let: 1. Hradecký (Skuteč) 35,44; 2. Nechvíl (AC Choceň) 35,53; 3. Hromek (Žumberk) 38,19. Muži do 44 let: 1. Kratochvíl (Hvězda Pardubice) 34,08; 2. Hejl (Králíky) 35,40; 3. Vokolek (AC Pardubice) 36,04. Muži do 54 le: 1. Vacek (ISCAREX Česká Třebová) 36,21; 2. Svoboda (Hvězda Pardubice) 38,46; 3. Doucha (Hvězda Pardubice) 40,28. Muži do 64 let: 1. Vacarda (ELEVEN RUN TEAM) 40,30; 2. Kašpárek (SK OMT Pardubice) 40,52; 3. Hausvater (Slavia OB Hradec Králové) 41,56. Muži do 74 let: 1. Cejnar (SKP Hradec Králové) 44,54; 2. Javůrek (Maratónstav Úpice) 44,56; 3. Bříza (KRB Chrudim) 45,00. Muži nad 75 let: 1. Doležal (BK Pardubice) 58,39; 2. Bielčik (Lichkov) 62,47; 3. Vorel (Slatiňany) 76,49.

Ženy do 34 let: 1. Matrasová (SK Chrast) 41,09; 2. Šantavá (Chrudim)51,01; 3. Šuterová (Atletika Polička) 54,26. Ženy do 44 let: 1. Klinecká (MK Hlinsko) 44,58; 2. Kalná (KRB Chrudim) 49,39; 3. Fojtíková (Pasivity Žamberk) 49,43. Ženy nad 45 let: 1. Matyášová (Dolní Dobrouč) 42,34; 2. Krátká (Hvězda Pardubice) 46,44; 3. Bulvová (SK OB Chrast) 48,15.

Běh na červeném okruhu (3,6 km) – vítězové kategorií – žáci do 15 let: Fábera (Slavia OB Hradec Králové) 14,09; dorostenci, junioři a muži: Mocek (AC Pardubice) 12,59; žákyně: Jelínková (KRB Chrudim) 19,55; dorostenky, juniorky a ženy: Kleiberová (SOP Kolín) 16,04.