Je těžší chytat ve fotbalové nebo futsalové brance? Porovnejte třeba chytání penalt. (Petr Slezáček)

Je to stejné, brankář je ve futsale i fotbale poslední instancí. Ve fotbale ji chytit mohu, ve futsale prodlouženou penaltu bych chytit měl. Ze šesti metrů je to o štěstí.

Na jaký inkasovaný gól byste nejradši zapomněl? (Tukan)

Na ten pátý proti Kairatu, protože znamenal vyřazení.

Zdárek Tomáši, co kolegové z práce, patří mezi tvé největší fanoušky? A mohou počítat, že spolu s tebou oslaví úspěchy Era Packu? Děkujem za odpověď. (Michal a Slávek)

Zdravím do Tramontáže. Michal určitě největší fanoušek je, U Slávka si to rozmyslím. V pondělí se těšte na pozdrav od pana Štoka.

Tomáši, kdo ti „přišil“ přezdívku Melis a nerozptyluje to tvoji pozornost, když ji na tebe skandujeme po úspěšných zákrocích? (člen fanklubu Era–Packu)

Už ani nevím, kdo mi tu přezdívku dal. Určitě mě to nerozptyluje, naopak mě těší, když mě fanoušci ocení za dobrý zákrok.

Dokázal jste vůbec po takovém nerváku jako byl zápas s Kairatem usnout? Já jako pouhý divák zabral až kolem druhé ráno… (Venouš)

Usnout jsem dokázal, i když jsem se do postele dostal až nad ránem.

Dodatečně blahopřeji k prvorozené dcerušce. Co byste říkal, kdyby se fotbalově „potatila“ coby brankářka nebo dokonce napodobila rozhodčí Damkovou? (Alena)

Jen to ne! Líbí se jí tenis a golf.

Vaši současní spoluhráči bratři Marešové hráli několik let úspěšně ruskou Superligu. Přijal byste nějakou lákavou nabídku ze zahraničí? (Havlbroďák)

V létě jsem ji odmítl. Kdyby to přišlo vloni nebo příští rok, tak bych o ni uvažoval. Letos kvůli narození dcery tato možnost padla.

Prý se bude hrát v Chrudimi i kvalifikační skupina o postup na MS v Brazílii… (Ronaldinho)

Ano, začátkem příštího roku nás přijďte povzbudit (pozn. redakce: konat se bude v únoru za účasti týmů ČR, Finska, Arménie a Azerbajdžánu).

Loni jste byl s reprezentací na velkém mezinárodním turnaji v Brazílii. Co se vám tam nejvíce líbilo a věříte, že se do fotbalovo-futsalového ráje za rok podíváte i na MS? (Josef Doležal)

Byla tam fantastická atmosféra. Na letišti byly billboardy s brazilskými futsalisty, což jsme do té doby nikde jinde neviděli. Samozřejmě, že doufám, že se tam příští rok vrátím.

Brankář je dost rizikový post, viz třeba vážné zranění gólmana Čecha. Měl jste při chytání nějaký vážnější úraz? (Alice)

“Jen“ zlomený prst na ruce.

Ještě se mi při nějakém sportovním utkání nestalo, že bych po jeho skončení brečel lítostí, ale zároveň byl hrdý za výkon poražených, až po vašem včerejším zápase s kazašskými Brazilci. Asi nejsem daleko od pravdy, že jste měl taky slzy na krajíčku. Ale určitě se nemá nikdo z Era-Packu za co stydět! Mockrát díky za nezapomenutelný zážitek! (ZdeněkNovotný)

Nebyl jsi sám, Zdeňku, kdo brečel. Díky a fandi dál!

Kdybyste byl mladší, přihlásil byste se do soutěže Česko hledá Superstar? (Anetka)

Jasně, byl bych horkým kandidátem na generála Hvězdné pěchoty.

V televizi jsem poprvé koukala na futsal a brankáři asi hrozí úraz i na choulostivých místech. Používáte třeba suspenzor? (Jituš)

Suspenzor nepoužívám. Po zápase stačí choulostivá místa pofoukat…

Měl jste nějaký brankářský vzor a koho ze svých kolegů nejvíce obdivujete? (Johny Pouštěč)

Ve fotbale to byl Peter Schmeichel. Obdivuji svého skoro jmenovce Fellera - gólman italské reprezentace.

Troufnul byste si jít kopat v zápase penaltu při fotbale nebo ve futsale? (Josef Říha)

Není k tomu důvod. Máme lepší „kopáče“, než jsem já.