Celému programu i kompletnímu zápasu z tribuny přihlížel ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Josef Dobeš.

Ministr dorazil na chrudimský zimní stadion s dostatečným předstihem a stihl se pozdravit jak se zástupci chrudimské radnice, tak i s představiteli našeho klubu. Hned u vchodu na zimní stadion ministr ukázal, že si návštěvu Chrudimi nepřijel jen „odbýt“ a živě se zajímal o akci, kterou pořádal ERA-PACK na podporu nemocného dvouletého Filipa Pecháčka. „Pan Dobeš byl nadšen naší charitativní akcí, líbilo se mu, že i při sportu myslíme na pomoc dětem,“ měl z ministrova zájmu radost prezident klubu František Tichý.

Pár minut před začátkem utkání vládní činitel sympaticky opustil VIP prostory, odkud sice měl také dobrý výhled na hrací plochu, ale rozhodl se strávit průběh futsalového boje spolu s další téměř tisícovkou fanoušků přímo z tribuny. Velmi srdečně pak vypadalo jeho pozdravení se s chrudimským domácím trenérem. Ministr Dobeš a Cacau se totiž znají, když se setkali již při poslední ministrově návštěvě našeho města…

Ministra Dobeše čekal také jeden oficiální akt. Tím bylo poločasové symbolické „otevření“ hracího povrchu, který kromě futsalového klubu budou využívat i chrudimské školy a jejich studující mládež. „Naposledy jsem stříhal 'metr' na vojně, až teď tady tuto pásku,“ žertoval ministr. U stříhání pásky mu asistoval i radní Města Chrudim MUDr. David Kasal a na ploše nechyběl ani manažer klubu Josef Lörincz, který společně s prezidentem Františkem Tichým předali ministrovi jak památeční předměty, tak i klubový dres s jeho jmenovkou.

A významný politik nespěchal ani po utkání. Naopak, udělal si čas i na návštěvu chrudimské kabiny, kde se setkal s celým týmem, se kterým se vyfotografoval a přijal od nich další dar futsalový míč s podpisy všech hráčů sedminásobného mistra. Velmi si také pochvaloval celý průběh příjemně stráveného odpoledne a perfektně zorganizované sportovní klání v rámci akce „Chrudim sportuje“. Ocenil výbornou diváckou návštěvu, i velmi kultivovaný způsob, jakým chrudimští příznivci svému klubu fandili. Ostatně na dobré atmosféře v hale se i podílel i on se zúčastnil děkovačky ve stoje pro vítězný tým ERA-PACKu.

Ministr Josef Dobeš bude na sobotní návštěvu Chrudimi jistě vzpomínat v dobrém, každopádně bylo příjemnou povinností klubového vedení ERA-PACKu poděkovat mu za aktivitu, kterou vyvinul při realizaci projektu, který přinesl do našeho města kvalitní futsalový povrch. Není obvyklé, aby ministr, do jehož rezortu sport spadá, cestoval po ligových zápasech a v případě našeho regionu je ERA-PACK jediným, komu se této cti dostalo.

Ale stejně jako si poděkování za pomoc při získání nového hracího povrchu zaslouží ministr Josef Dobeš, stejnou porci poděkování si zaslouží všichni ti, kdo se na této věci, prospěšné pro celý chrudimský sport, podíleli.

PARAMETRY NOVÉHO HRACÍHO POVRCHU


Název hracího povrchu:
HARO ROME 20

Dodavatel: IPSAL C.R. s.r.o.

Materiál povrchu: dubové parkety

Počet skládaných dílů: 441 ks

Celkové rozměry palubovky: 44 x 22,5 m

Celková plocha: 990 m²

CELKOVÉ NÁKLADY NA POŘÍZENÍ HRACÍHO POVRCHU

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: 3.500.000,- Kč

Pardubický kraj: 250.000,- Kč

FK ERA-PACK Chrudim: 375.000,- Kč

Celkem náklady na zakoupení povrchu: 4.125.000,- Kč

(pp)