Východočeši dokonce museli při minulém zápase v Mladé Boleslavi odvracet mečbol bojovného soupeře, který v celé sérii nadmíru překvapuje velmi kvalitními výkony. V případě porážky by jim skončila sezona, naštěstí se Era–Pack dokázal vyhecovat tak, že SELPu prakticky nic nedovolil, a když přece jen něco prošlo důslednou obranou, tak nebezpečí odvrátil brankář Tomáš Meller. Zodpovědnost na sebe vzal zkušený „fotbalofutsalista“ Petr Vladyka, který hattrickem zajistil výhru svého týmu 3:0. Lví podíl na důležité výhře měl Lukáš Rešetár, který nastoupil po zranění jen na posledních deset minut, ale ideálně připravil první dva góly. Třetí padl pět vteřin před klaksonem při neúspěšné power play soupeře do jeho opuštěné svatyně.

„Z vyrovnání série mám samozřejmě radost, ale zatím jsme jenom vylili vodu z bot a odvrátili hrozbu vyřazení. Podobně zodpovědně musíme přistoupit i k pátečnímu rozhodujícímu duelu, abychom si nenechali proklouznout očekávaný postup do finále pod rukama,“ zůstává opatrný chrudimský trenér Ota Stejskal. Při výhledu k pátému klíčovému zápasu je oproti svým zvykům tajemný jako pověstný hrad v Karpatech. „K situaci v hráčském kádru nic prozrazovat nebudu, soupeř samozřejmě nespí a má rozhozeny informační sítě,“ podotkl Stejskal. Radost mu ale určitě udělal fakt, že po zranění v kvalifikaci o postup na Mistrovství Evropy v roce 2010 již začal s lehčím tréninkem pilíř mužstva Roman Mareš. „Jestli bude připraven nastoupit, to vám neřeknu, ostatně to teď ani nevím,“ nadále pokračuje vyhýbavě. V této souvislosti by nebylo od věci, kdyby několikanásobný nejlepší Futsalista roku převzal podobnou roli žolíka, jako Rešetár v minulém zápase.

Mužstvo SELPu zatím drží nad vodou výborně chytající brankář Ondřej Knobloch. Ten se na webové stránce www.efutsal.cz vyjádřil k průběhu série a vyslal směrem do soupeřova tábora varování: „To, že se nám nepovedlo vyřadit Chrudim na domácí palubovce, jsme již hodili za hlavu a v pátek se pokusíme o stejné překvapení jako v prvním utkání série. Všichni již vidí Chrudim ve finále, ale my tam chceme také!“ Závěrem zdůraznil: „Chci střelce Chrudimi přivádět k zoufalství.“