Era-Pack Chrudim – Eco Investment Praha 6:0

Eco začalo opatrněji než v úterý, přidalo na důrazu a zpočátku příliš soupeře do šancí nepouštělo. Po pár minutách hry odkulhal ze hřiště domácí reprezentant Kopecký a trenér Stejskal měl šťastnou ruku, když místo něj poslal na hřiště Boušku. Tento fotbalista Hlinska v 16. minutě zakončil pohlednou kombinaci a otevřel skóre. O minutu později padl nejpohlednější gól zápasu, když Vladyka patičkou uvolnil Kroulíka a ten zvýšil na 2:0.

Jestli Pražané doufali ještě ve zvrat, tak jim zhasil naději ve 24. minutě Rešetár střelou s pomocí tyče – 3:0. Po půlhodině hry napálil míč z trestného kopu Bouška a míč skončil počtvrté ve Vozárově síti. Bouška byl při střelecké chuti a ve 34. minutě jej připravil o hattrick spoluhráč Mikan, který těsně před brankouvou čárou tečoval jeho gólovou trefu – 5:0. Za minutu se probíjel do pokutového území Rešetár, byl sražen a penaltu proměnil nadvakrát Sluka (před první trefou mu přeběhl před míčem Šnídl a dostal za to ŽK). Exhibiční závěr si vychutnávali jak vítězové, tak i fanoušci.

Málokdo z domácích aktérů pochybuje o tom, že by Era-Pack nezakončil finálovou sérii již ve třetím utkání v Praze, v pátek 15. 5. od 18 hodin v hale Sparty.

Fakta – branky: 16. a 30. Bouška, 17. Kroulík, 24. Rešetár, 34. Mikan, 35. Sluka z pen. Rozhodčí: Kaštánek, Černý. ŽK: 0:1. Diváci: 550. Poločas: 2:0. Era-Pack Chrudim: Meller, Hlouš – M. Mareš, Kopecký, R. Mareš, Mikan – Kroulík, Sluka, Rešetár, Vladyka – Bouška, Vácha. Eco Investment Praha: Vozár, Bellada – Frič, Novotný, Dlouhý, Pleyer – Tichý, Šnídl, Engelmann, Sláma – Kosina.