Torf Pardubice - Era-Pack Chrudim 2:10 (2:1). Branky: 5. Sklenář, 16. Šimon 24. a 31. Dentinho, 33. a 34. Rešetár, 16. Max, 25. Douglas, 26. M. Mareš, 27. Cacau, 39. Koudelka. Era-Pack: Meller (21. Žďánský) M. Mareš, Oliva, Max, Slováček Douglas, Dentinho, Rešetár, Chmelík Cacau, Koudelka.

Na nezvyklém povrchu nové haly v Dašické ulici, kde hráči prakticky nemohou používat skluzy, chrudimským futsalistům dlouho trvalo, než si na jiné podmínky zvykli. Soupeř toho využil v 5. minutě k vedoucímu gólu Sklenáře a když hosté zkusili power play, tak je v 16. minutě potrestal trefou do opuštěné brány gól na Šimon. Ještě v téže minutě však Max korigoval na 2:1 a ve druhé půli už bylo jenom otázkou času, na jakém čísle se brankostroj mistra zastaví.

Jaroslav Bartušek, trenér Chrudimi: „Dlouho nám trvalo, než si hráči zvykli na odlišný odskok míče a jiný pohyb při hře. Naštěstí jsme nepřipustili vážnější komplikace a skóre bez problémů otočili vysoko v náš prospěch."

Zřejmě silnější „kávou" bude pro futsalisty Era-Packu pondělní odložený zápas s tradičním soupeřem Balticflorou Teplice (od 20.30 hodin). Severočeši měli před sezonou problémy s hráčským kádrem, ale postupně jej zkvalitňují a podávají zlepšené výkony. Vedle brankáře Kaliny a zkušeného Saláka v tomto týmu hrají prim čtyři Brazilci a pětice Rusů, takže lze očekávat, že to pro chrudimské hráče nebude nic lehkého.

„Sílu soupeře si uvědomujeme, ale samozřejmě budeme chtít pokračovat v dobrých výkonech," nepřipouští si jinou možnost Bartušek.