Era-Pack Chrudim – Eco Investment Praha 8:2

Hned ve 30. vteřině otevřel skóre Mikan, ale pak stáli na straně Era-Packu všichni svatí. Ve druhé minutě trefili tyč Novotný a Frič, v šesté minutě si stejný kousek zopakoval Novotný. O minutu později nastřelil Vladyka pro změnu břevno a Vácha dorazil míč do sítě – 2:0. Horní část brankové konstrukce orazítkoval ve 13. minutě i Kopecký. Zanedlouho Novotný přece jen zamířil přesně (2:1), ale za 40 vteřin upravil Popelka opět na dvougólový rozdíl. Do druhé půle vstoupilo aktivněji Eco a ve 25. minutě Vodecký tečovanou střelou korigoval na 3:2. Vyrovnání pak viselo několikrát na vlásku. Navíc se zranil Kopecký a místo něho naskočil do zápasu M. Mareš, který rovněž není zcela fit. To zřejmě povzbudilo jeho bratra Romana, který v rozmezí 32. – 34. minuty dvěma góly upravil na 5:2 a bylo rozhodnuto. Pražané sice nadále útočili, ale dostávali do odkryté obrany další góly až na pro ně dost krutých 8:2.

Fakta – branky: 32., 34. a 40. R. Mareš, 1. a 38. Mikan, 7. Vácha, 17. Popelka, 37. Formánek – 16. Novotný, 25. Vodecký. Rozhodčí: Honěk, Henych. ŽK: 0:1. Diváků: 500. Era-Pack: Meller – Popelka, Kopecký (30. M, Mareš), R. Mareš, Mikan – Formánek, Linhart, Vladyka, Vácha. Eco Investment: J. Bellada – Novotný, Stejskal, Vodecký, Sláma – Frič, Dlouhý, Šnídl, Pleyer.

Ota Stejskal, trenér Era-packu: „Zpočátku nám přálo štěstí, Meller měl dobře postavené tyče. Za stavu 3:2 rozhodla chyba brankáře Bellady, kterého mazácky překonal Roman Mareš a pak už jsme byli na koni. V pátek se samozřejmě pokusíme sérii vítězně završit, ale nesmíme podlehnout euforii z dnešní hladké výhry.“