Místní sportovní fanoušek byl ve středu večer na rozpacích, kam zaměřit svou pozornost. Zda na televizní přenosy z olympiády nebo na duel dvou vedoucích mužstev nejvyšší futsalové soutěže. A dá se říci, že neprohloupil při žádné z nabízených variant.

Olympiáda – futsal

V daleké Kanadě totiž nečekaně zazářila česká štafeta lyžařů a vybojovala po heroickém výkonu bronzovou medaili. Mnohem očekávanějším vrcholem pak bylo již druhé zlato rychlobruslařky Martiny Sáblíkové na její nejúspěšnější trati 5 km (v zisk tohoto zlata věřilo v anketě České televize plných 91 procent respondentů). Ale příznivcům futsalu, kteří přece jenom navštívili místní sportovní halu TJ Sokol se také vrchovatě naplnilo očekávání.

K vidění byl totiž futsal s visačkou nejvyšší kvality, zejména ze strany obhájce mistrovského titulu, který dokázal brněnské Tango přehrát jednoznačně 6:1 (3:1). Přitom na podzim v Brně Východočeši jenom remizovali 3:3, což byla jejich jediná dosavadní ztráta v letošním ročníku soutěže. „Chtěli jsme samozřejmě odčinit tuto ztrátu a po velmi dobrém výkonu celého mužstva se nám to podařilo,“ kvitoval po zápase chrudimský trenér Martin Brychta.

Žďánský se vytáhl

Tango, které je prvoligovým nováčkem, disponuje velmi kvalitním kádrem se třemi reprezentanty Havlem, Blažejem a Belejem, který je nejlepším střelcem tohoto ligového ročníku. Své kvality tento kanonýr prokázal i v duelu s Era–Packem, kdy v 17. minutě nezadržitelně prošel a z těžkého úhlu trefil přesně šibenici Mellerovy svatyně. Jeho gól na 2:1 ovšem neznamenal pro mistrovský celek zvláštní komplikace.

Při střelecké chuti byli zejména Mikan a Brazilec Max, kteří zaznamenali po dvou gólech, další přidali Michal Mareš (hostoval z Havlíčkova Brodu poprvé od loňského turnaje Final Four UEFA Futsal Cupu) a další Brazilec Cacau.

Podstatně většímu rozdílu skóre zabránil brankář Jakub Žďánský, chrudimský odchovanec, který se v brněnské svatyni pořádně vytáhnul a předvedl mnoho vynikajících zákroků. „Jakub svůj mančaft hodně podržel,“ ocenil i Brychta.

Už myslí na play off

Chrudimské futsalisty čeká příští pátek poslední kolo základní části soutěže na palubovce Nejzbachu Vysoké Mýto.

„Rádi bychom zakončili první část ligy bez porážky, a tak chceme uspět i v Mýtě. Není to však priorita, prvořadé pro nás bude navázat na dosavadní úspěšné výsledky v play off. Z tohoto hlediska je výhoda, že máme široký kádr kvalitních hráčů a půjde hlavně o to, najít ideální složení sestavy,“ uvažuje Martin Brychta.