2. semifinále

Druhé semifinálové utkání mělo průběh, nad kterým diváci i trenéři domácího týmu kroutili hlavou. ERA-PACK totiž s přehledem vstoupil do utkání a po 12. minutách vedl. Ani když ve 14. minutě snížil Mesut na 4:1 nikdo netušil, že ve druhém poločasu dojde k dramatu.

V průběhu prvních deseti minut druhé půle totiž dokázala Stella Rossa to, co se vůbec nečekalo – otočila průběh utkání ve svůj prospěch! Po čtyřich gólech, které zastihly obranu Chrudimi nepřipravenou, bylo najednou skóre 4:5! Jenže do konce utkání zbývalo ještě hodně času a trenér Stejskal sáhl k osvědčené zbrani, power-play.

Do gólmanského šel tentokrát Kroulík a karta se začala rychle obracet. Nejprve Cacau z deseti metrů vyrovnal a poté Kopecký otočil vývoj ve prospěch domácích. Pak již bylo o výhře domácích rozhodnuto a dvě branky minutu před koncem jen stvrdili postup domácích do finále.

ERA-PACK Chrudim – Stella Rossa Vídeň 8:5 (4:1)

Branky: 4., 5. Vladyka, 11. Bouška, 13. Kroulík, 32. Cacau, 35., 39. Kopecký, 39. Rešetár – 14., 28. Mesut, 22. Belen, 25. Gager, 30. Marinkovič

ERA-PACK: Hlouš, Meller – Kroulík, Max, Kopecký, Vladkya, Mikan, Cacau, Rešetár, Bouška.

Stella Rossa: Klingenbrunner – Mesut, Belen, Gager, Marinkovič, Ujanik, Mladenovič, Ristovski, Osman, Radenovič.

1. semifinále

V utkání týmů dvou sousedkých zemí byl maďarský celek tím lepším z obou soupeřů. Od počátku utkání se ujal aktivity, ale nedařilo se mu překonat gólmana Klemu a tak muselo Colorspectru pomoci štěstí – v 4. minutě si do vlastní sítě srazil míč jeden z obránců Košic a bylo to 0:1. Košice však dokázali srovnat, když po hezké akci skóroval Človečko. Do přestávky však vrátil vedení na stranu maďarského celku Sivák, který uzavřel v 11. minutě poločasový účet na 1:2.

Po přestávce se Košice rozhodly, že zatlačí soupeře před jeho branku a to se jim povedlo. Jen zůstalo jen u tlaku, protože s jednou nebo dvěma výjimkami si hráči sloveského mistra nedokázali vypracovat žádnou gólovou příležitost a za to zákonitě přišel trest. Ve 30. minutě skóroval na 1:3 Rábl a košický kouč Bačo, mimochodem i trenér slovenské reprezentace, sáhl ke hře bez brankáře. Ani ta úspěch nepřinesla, naopak byla to znovu Budapešť, kdo se radoval z branky a upravil na konečných 1:4.

Vítězové si postup do nedělního finále zasloužili, byli nebezpečnější a díky organizované obraně inkasovali jen jednou.

RCS Košice – Coloespectrum Aramis Budapešť 1:4 (1:2)

Branky: 9. Človečko (Kyjovský) – 4. vlastní, 11. Sivák (Csernai), 30. Rábl (Piroska), 39. Piroska

Košice: Klema – Serbin, Kyjovský, Gajdoš, Giba, Grutka, Kozár, Maďarik, Jakab, Človečko.

Budapešť: Gremsperger – Sikur, Nagy, Csernai, Sivák, Hasenauer, Frank, Piroska, Kertész, Szabó, Rábl, Munhácsi.

O třetí místo:

RSC Košice – Stella Rossa Vídeň 6:4 (2:3)

Branky: 5. Herdandez, 11. Serbin, 12. Maďarik, 23. a 31. Člověčko, 38.Grutka – 11. Mladenovič, 15. Gager, 23. a 33. Marinkovič.

Finále:

Era–Pack Chrudim – Colorspectrum Aramis Budapešť 8:1 (4:0).

Branky: 1., 19., 33. Mikan, 8. Rešetár, 10., 38. Sluka, 40. Max, 40.Cacau – 38. Rábl. Sestava vítězů: Hlouš, Meller – Kroulík, Max, Popelka, Sluka, Kopecký, Vladyka, Mikan, Cacau, Rešetár, Bouška.

„Oproti sobotnímu zápasu jsme eliminovali přednosti soupeře a jednoznačně zvítězili,“ řekl po utkání chrudimský asistent Martin Brychta.