Mladší žactvo klubu Atletika Chrudim vévodí Krajskému přeboru

Chrudim - Konec školního roku je tu, a tak je nejvyšší čas se podívat, jak si v Krajském přeboru družstev Pardubického kraje mladšího žactva vedou zástupci klubu Atletika Chrudim.

25.6.2015

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Mají za sebou tři kola, po nichž chlapci i dívky vévodí soutěži, když drtí především pardubické soupeře.

Mladší žáci

První kolo proběhlo v polovině května v Pardubicích a Chrudimští v něm skončili se ziskem 138 bodů druzí. Na tomto úspěchu se nejvíce podíleli Matěj Dobrý (33 bodů), Robert Dykast (30b), František Novotný (26b), Kryštof Sedlák (14b) a Adam Bažout (12b). Matěj Dobrý dokonce všechny své disciplíny, ve kterých nastoupil, vyhrál! Jednalo se o běh na 60 metrů (8,24s), 60 metrů překážek (10,69s) a hod kriketovým míčkem (61,22m). Dvě vítězství pak přidal Robert Dykast, a to běh na 150 metrů (20,54s) a skok daleký (451cm).

Konečné pořadí 1. kola:

1. ŠAK Pardubice (165 bodů)
2. Atletika Chrudim (138)
3. Hvězda Pardubice (118)
4. AC Pardubice (79)

Druhé kolo pořádali na konci května přímo Chrudimští, za což se domácí atleti organizátorům odvděčili ziskem 181,5 bodu a jasným vítězstvím. Opět se na bodové žni nejvíce podílel Matěj Dobrý (33 bodu), který zase kraloval ve „svých" třech disciplínách – běh na 60 metrů (7,8s), běh na 60 metrů překážek (10,2s) a hod kriketovým míčkem (58,82m). Zdatně mu ale sekundovali i další, Robert Dykast (28b), Adam Bažout (18b) a či Pavel Kulhavý (16b). Svoji disciplínu však vyhrál jen Dykast – běh na 300 metrů za 46,4 vteřiny. Chrudim ale obsadila hned pět druhých míst!

Konečné pořadí 2. kola:

1. Atletika Chrudim (181,5 b.)
2. Hvězda Pardubice (126,5)
3. ŠAK Pardubice (126,5)
4. AC Pardubice (66,5)

Třetí kolo se uskutečnilo v půli června opět v Pardubicích a tentokrát „město perníku" Chrudimští dobyli. Na prvním místě a celkovém zisku 156 bodů se znovu nejvíce podílel Matěj Dobrý (31 bodů), tentokrát ale vítěz jen dvou disciplín (běh na 60 metrů překážek – 10,26s a hod kriketovým míčkem – 63,81m). V běhu na 60 metrů skončil výkonem 8,25s druhý. 28 bodů do společného součtu družstva přidal Robert Dykast, jenž vyhrál skok vysoký (145cm), druhý skončil v běhu na 150 metrů (20,19s) a třetí ve skoku dalekém (456m). Za zaznamenání ale určitě stojí i 26 bodů Františka Novotného, který vyhrál vrh koulí (8,22m), druhý byl v běhu na 60 metrů překážek (11,05s) a pátý ve skoku vysokém (135cm). Druhé místo ještě obsadil v hodu kriketovým míčkem (47,52m) Jan Trunec.

Mladší žákyně

První kolo ovládly chrudimské dívky o více jak třicet bodů, když nejvíce do společného součtu přispěly Klára Bažoutová (33 bodů), Kristýna Paldrmanová (27b) a Tereza Mervartová (22b). Bažoutová zvítězila ve všech třech disciplínách, ve kterých nastoupila, konkrétně v běhu na 150 metrů (20,49s), ve skoku vysokém (141cm) a skoku dalekém (496cm). Paldrmanová pak přidala tři druhá místa, a to v běhu na 60 metrů (8,55s), v běhu na 150 metrů (20,71s) a skoku dalekém (452cm). Za zmínku určitě ještě stojí vítězství Terezy Mervartové v běhu na 800 metrů (2:41,84min) či triumf štafety na 4 x 300 metrů 3:23,90min), která běžela ve složení Doležalová, Crapanová, Langrová a Mervartová.

Konečné výsledky 1. kola:

1. Atletika Chrudim (154,5 b.)
2. Hvězda Pardubice (120,5)
3. AC Vysoké Mýto (92)
4. ŠAK Pardubice (72)
5. AC Pardubice (55)

Ve druhém kole na domácí půdě pak Chrudimačky zvítězily ještě výraznějším rozdílem, o více jak 40 bodů. A zase na tom měly lví podíl zřejmé tahounky týmu Bažoutová (33 bodů), Paldrmanová (25b) a Mervartová (17b). Klára Bažoutová opět ovládla „své" disciplíny běh na 300 metrů (44,5s), skok vysoký (143cm) a skok daleký (450cm). Kristýna Paldrmanová skončila druhá v běhu na 60 metrů (7,9s) a běhu na 300 metrů (46,3s), sedm bodů pak přidala za čtvrté místo ve skoku dalekém (421cm). Další bodíky „nasbíraly" například Tereza Mervartová, jež vyhrála běh na 800 metrů (2:40,9min), Bára Doležalová, druhá ve skoku vysokém (133cm) či Adéla Milčinská, třetí v běhu na 60 metrů překážek (11,7s).

Konečné výsledky 2. kola:

1. Atletika Chrudim (161 b.)
2. Hvězda Pardubice (120)
3. ŠAK Pardubice (93)
4. AC Vysoké Mýto (90,5)
5. AC Pardubice (35,5)

Ve třetím kole pak dominance chrudimských dívek pokračovala, když zareagovaly na velký atak soupeřek z SKP Pardubice a kolo vyhrály ziskem úctyhodných 180 bodů. Opět bodovaly zejména tři výše zmíněné atletky, ale tentokrát stojí za největší vypíchnutí dvě týmově jasně ovládnuté disciplíny. Ve skoku vysokém totiž skončily první Klára Bažoutová (150cm), druhá Bára Doležalová (133cm), třetí Marie Sýkorová (133cm), děleně pátá Žaneta Lukášová (122cm), sedmá Zuzana Křížová (122), děleně osmá Karolína Netíková (122cm) a bod za desáté místo je ště brala Tereza Mervartová (117cm). Ve skoku dalekém pak dokonce Chrudimačky obsadily všechna tři první místa v pořadí Klára Bažoutová (509cm), Kristýna Paldrmanová (438cm) a Bára Doležalová (415cm).