Závodníkům z místního klubu Mont Blanc MTB team se podařilo výrazně promluvit do celkového hodnocení Českého poháru v MTB půlmaratonech a 3. ročníku druhého největšího seriálu horských kol Cyklomaratontour.

Už během jednotlivých závodů bikerky přivezly jedenáct medailí a bikeři přidali několik kvalitních umístění do 10. místa.

„Každým rokem je kvalita amatérských bikerů vyšší především díky různým internetovým poradcům a trenérům. Amatéři pak trénují podle svých finančních možností, ale na profesionální úrovni. Často se při pohledu do našich neprofesionálních kategorií ptám, kde je hranice amatérského sportu. I proto si výsledků našich ryzích amatérů velmi vážím“, říká předseda klubu Radek Machatý.

V Hradci Králové si v prosinci pro cenné medaile došly Ladislava Mejstříková, celkově druhá v Českém poháru a třetí v Cyklomaraton tour, a Hanka Langová, celkově třetí v Českém poháru a druhá v Cyklomaraton tour.

V krátkých tratích pak Kristýna Sváková pro 3. místo v sérii nazvané Sprint Cyklomaraton tour. „Radost nám všem udělaly hlavně Laďka a Kristýna, které jsou nováčky na závodních tratích. Celý tým holkám hodně pomáhal. Kluci často obětovali svůj výsledek, a pracovali pro ně celý závod jako domestikové. Za to bych jim chtěl poděkovat“, oceňuje předseda klubu.

Dobré výsledky udělali i muži. Martin Tulis získal 5. místo v nejsledovanější hobby kategorii Muži 30 – 39 let. Milanu Dundovi a Tomáši Kučerovi jen těsně unikla nejlepší desítka. Většina jezdců týmu se ve svých kategoriích udržela do 30. místa. Jen pro představu se v nejpočetnějších kategoriích zúčastnilo závodů více než 800 bodujících jezdců. Radek Machatý k tomu dodává:

„Naším cílem v letošním roce byla především konzolidace týmu a takový test vzájemné soudržnosti. Přeci jen k nám v lednu 2010 přišlo víc než deset nových bikerů a bikerek. Těžko jsme mohli očekávat, že vše bude fungovat hned na jedničku, o to víc jsem osobně překvapen z dosažených výsledků a party, jaká se vytvořila.“

Do roku 2011 se klub rozhodl změnit sérii. „Budeme jezdit Galaxy sérii. Pro pokračování v CMT nás některé opakovaně přehlížené problémy a liknavost pořadatelů odradily. Závodníci mají smělé plány. Každý si myslí na ten svůj kultovní závod, i obtížné zahraniční maratony, ale týmová myšlenka a upřednostnění týmových závodů zůstává. To je pro náš klub zásadní idea – nejdříve tým a pak jednotlivci“.

Všichni členové pomalu začínají s přípravou na novou sezonu. Ta je z pohledu té letošní velkou výzvou, zda se podaří zopakovat nebo ještě vylepšit dosažené výsledky. Klub by chtěl znásobit počet společných nezávodních akcí během celého roku, zkvalitnit společnou přípravu a rozšířit především počet žen. Zda se to podaří, můžete průběžně sledovat na stránkách klubu www.mont-blanc-mtb.cz.

(rm)