I jeho organizátoři museli do značné míry improvizovat, reagovat na aktuální podmínky a „šachovat“ s kalendářem, nicméně čtyři závody se jim povedlo zvládnout a krajský motokros poznal přeborníky.

Odjeté závody Přeboru Střediska motocyklového sportu Pardubice v sezoně 2020: Čistá u Litomyšle, Dalečín, Ledeč nad Sázavou, Horní Újezd.

„Chci poděkovat všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu zkráceného seriálu SMS Pardubice, především pořadatelům za přípravu tratí na závodištích, celému týmu lidí, kteří zabezpečují režim a bezproblémový chod jednotlivých podniků, a všem jezdcům, pro které závody děláme a bez nichž bychom žádný seriál neměli. S potěšením jsme sledovali rozjížďky plné soubojů napínavé od začátku do konce. Vyzdvihnout chci také vzrůstající počet závodníků v dětských kategoriích a skutečnost, že až na jednu zlomenou klíční kost se jinak nikomu nic vážného nestalo,“ vyjádřil se na oficiálním webu seriálu předseda SMS Pardubice Martin Novotný.

A teď k vítězům jednotlivých kubatur, kterých bylo v Přeboru SMS Pardubice celkem deset.

Ve třídě MX1 závodili borci, kteří úspěšně startují i na republikových tratích, v součtu čtyř závodů porazil zkušený Petr Michalec (PuriCure Team) těsně Dušana Drdaje (Yamaha Čepelák Racing Team).

Kategorii MX2 opanoval s převahou Daniel Mandys (MTX Racing Team).

Mezi „hobbíky“ prokázali nejvyrovnanější výkonnost Filip Plšek (Nasašu Racing Team, MX1) a Martin Pácha (Region Racing Team, MX2).

Ženám kralovala díky vítězství v závěrečném závodu v Horním Újezdu Aneta Čepeláková (Yamaha Čepelák Racing Team).

Veteráni závodí ve třech skupinách podle věku, v celkové klasifikaci vyhráli Zdeněk Pučálka (KRTZ Motorsport, Veterán I), Václav Formánek (BV Racing Team, Veterán II) a Pavel Hájek (SMX Racing Team Rudník, Veterán III).

V kubatuře 85 ccm neměl soupeře Vítězslav Marek (Cermen Racing Team), vyhrál všech osm bodovaných rozjížděk.

I nejmladší motokrosaři na „pětašedesátkách“ sváděli na tratích ostré boje a vítězně z nich vyšel další zástupce Cermen Racing Teamu Dominik Čižinský.