Obhájce titulu Sergej Movsesjan ve 3. kole velmistrovského turnaje Pardubice Open bezpečně zvládl roli favorita a bez velkých potíží porazil rakouského mezinárodního mistra Christopha Menezese. Výbornou partii zahrál černými figurami první nasazený GM Viktor Láznička, jenž zcela přehrál zkušeného GM Bogdana Laliče, jenže nenašel rozhodující úder, po němž by musel soupeř kapitulovat, čehož chorvatský velmistr využil a partii zremizoval. Skvělý start do turnaje má čtveřice českých hráčů, osmý nasazený GM Jiří Štoček a trojice mladíků IM Jan Vykouk, IM Tomáš Kraus a FM Martin Hollan. Právě talentovaný mezinárodní mistr Vykouk vyzve v pondělním čtvrtém kole zkušeného velmistra Štočka.

Ve vedoucí skupině turnaje Motorgas Open se po třetím kole stále drží s plným počtem bodů trojice českých hráčů, třetí nasazený Jonáš Eret, pátý nasazený Marek Lojek a výborně hrající domácí David Černý. Turnaje C hrající se pod názvem Gasco Open a D nesoucí název Timra Open mají po neděli odehraná dvě kola a v pondělí je čeká dvojkolo.

V turnaji Chládek a Tintěra Open určeném pro hráče starší třiceti let je ve vedení trojice hráčů. České barvy může těšit, že mezi mezinárodními mistry lotyšským Andrejsem Strebkovsem a ruským Alexanderem Chudinovskikhim je také Josef Jiruše.

V neděli se odehrál Otevřený bleskový turnaj Dostihový spolek Open hraný tempem tři minuty plus dvě sekundy za tah na jedenáct kol, z nichž osm nejlepších hráčů postoupilo do vyřazovacích bojů, které se hrály k.o. systémem. Vítězem se stal ukrajinský Platon Galperin před maďarským mezinárodním mistrem Gaborem Nagym a třetí místo obsadil první nasazený Mikhail Demidov z Ruska, jenž do turnaje nastupoval se skvělým ratingem 2677F. Dostihový spolek Open byl hojně obsazený, zúčastnilo se ho 90 hráčů z 15 zemí a výsledky se započítávaly na FIDE rating. Ve velmi silné konkurenci byl nejlepším českým hráčem FM Daniel Šorm, jenž jen těsně zůstal před branami vyřazovacích bojů.